אפליקציות מזויפות של Telegram מסתובבות בחנות של גוגל

האקרים מצאו תחביב חדש, טלגרם. דיווחים באתרים מחו"ל מספרים על 2 אפליקציות חדשות שהן למעשה מזוייפות ומטרתן למשוך את המשתמשים שמעוניינים להוריד את אפליקציית המסרים טלגרם, כדי שיורידו את האפליקציה שלהם, זאת המזוייפת.

האפליקציה הראשונה היא Teligram, למעשה עיוות של השם, כך שאם אתם לא חזקים באנגלית ולא סגורים על שם האפליקציה אתם עלולים להוריד אותה. האפליקציה עצמה אינה זדונית אך כן מעצבנת מכיוון שהיא מלאה פרסומות שכמובן מכניסות כסף למפתח שלהם. התיאור של האפליקציה הוא "גרסה עדכנית", כנראה שהמפתחים סברו שיהיה קל לעבוד על משתמשים שרוצים להוריד את טלגרם.

האפליקציה השנייה היא כבר מתוחכמת יותר. למעשה מדובר באפליקציית צד ג' שכתובה על הקוד הפתוח של טלגרם – שדרך אגב מאפשר לתוקפים לייצר בקלות אפליקציות זהות שירמו אתכם. אם תורידו את האפליקציה הזאת היא תפתח Back Door למכשיר שלכם, מה שיאפשר למפתח לחטט לכם במכשיר.

אנחנו כמובן כמו תמיד, ממליצים לבדוק מה מורידים רגע לפני, האם משהו שונה ? האם הציונים מוגזמים ? השם כתוב נכון ? האם יש כמה אפליקציות כאלה בחנות עם אותו שם ? איך נראה הלוגו הנכון. וגם אם הורדתם אפליקציה שכזאת, אל תפתחו אותה.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.