תקן אבטחה חדש עבור רשת אלחוטית, WPA3

אחרי בערך 15 שנים בהם רשתות אלחוטיות היו מוגנות עם פרוטוקול WPA2, אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לקראת פרוטוקול האבטחה החדש WP3. פרוטוקול האבטחה הנוכחי נחשב למעט בעייתי מכיוון שרק לא מזמן התגלתה פרצת אבטחה חמורה שאפשרה לחדור את ההצפנה ולפרוץ לרשתות שהיו מוגנות.

איגוד הרשת האלחוטית (באנגלית זה Alliance WIFI) אישרה את התקן החדש, והנתבים החדשים שייוצרו בשנת 2018 כבר עתידים להחיל את הפרוטוקול החדש, גם המחשבים והניידים כנראה יקבלו עדכון ע"מ לתמוך בתקן החדש.

ה WPA3 למעשה יכיל כלי הצפנה חדשים ולא מדובר רק בעדכון עבור WPA2, מדובר בחוקי אבטחה חדשים בנוסף להצפנה ב 192 ביט. הפרוטוקול יאפשר הצפנה אינדיבדואלית וכזאת שתפריד בין הכלים המוצפנים. נושא חשוב נוסף בפרוטוקול החדש הוא שרשתות פתוחות יהיו הרבה יותר מאובטחות מהמצב הקיים.

 

 

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.