ה FCC האמריקאי דורש שרכיב ה FM יהיה זמין בכל הסמארטפונים, אפל החליטה אחרת

ה FCC האמריקאי והעמוד בראשו, איט פאיג', טוענים כי רכיב ה FM שנמצא במכשירי סמארטפון עתיד להציל חיים במקרה של אזורים מוכי אסון בעיקר לאחר נפילת רשת הסלולר ורכיב ה FM שמאפשר קליטת רדיו עתיד להמשיך לעבוד גם במקרים כאלה ועשוי לעזור למשתמש לקבל מידע חיוני כדי להינצל.

מרבית היצרניות בשנים האחרונות כן מאפשרות למשתמשים את רכיב ה FM במכשירים שלהן, וה FCC פנה לאפל בנושא כדי שיאפשרו את הרכיב גם במכשירים שלהם.

בתגובה של אפל נאמר כי אפל חושבת על בטיחות המשתמשים וכי היא מאפשרת מספר תכונות שיעזרו למשתמשים, למרות שאף אחת מהם לא תעבוד בעת נפילת רשת הסלולר.

"Apple cares deeply about the safety of our users, especially during times of crisis and that's why we have engineered modern safety solutions into our products. Users can dial emergency services and access Medical ID card information directly from the Lock Screen, and we enable government emergency notifications, ranging from Weather Advisories to AMBER alerts."

ה FCC עשוי להגיב בצורה תוקפנית כנגד המהלך של אפל שבו היא לא מאפשרת את רכיב ה FM שנחשב זול ופשוט מאד בתהליך הייצור.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.

2 Comments

  1. תמיד חשבתי שרכיב FM צריך להיות חלק אינטגרלי מכל מכשיר סמרטפון שמכבד את עצמו. יש כל כך הרבה אפליקציות-קבע מיותרות, שאינך יכול להעיף אותן, ודווקא רכיב כה חיוני לא יורכב? זו האכזבה היחידה שלי מן הפריו, בעוד שבפספורט זה מותקן בילט ין. בכמה סנטים זה יכול לייקר את המכשיר? תמהני.

    • לדעתי בשנה האחרונה זה הופך להיות סטנדרט בעיקר לאור דרישת ה FCC האמריקאי. האמת שאף פעם לא ראיתי ברכיב הזה משהו חשוב, ואני גם שומע רדיו דרך אפליקציות ייעודיות כמו Nobex. בכל מקרה טוב שיהיה את זה.

התגובות סגורות.