היום לפני שנתיים, אנדרואיד, AtHoc ו Good

ממש היום לפני כשנתיים ב 25.9.2015 הכריזה בלקברי על תוצאות הרבעון השני של שנת 2016 פיסקלית (בעוד ביום חמישי היא תדווח על תוצאות 2018 פיסקלית). בדיווח מלפני שנתיים היו 2 נושאים שדווחו ממש לקראת הסוף, הראשון דיבר על סיום הרכישה של חברת AtHoc וגם של אחת בשם Good Technologies. בנוסף היה אישור סופי לעובדה כי החברה תשיק מכשיר אנדרואיד עם מערכת אנדרואיד בטוחה.

After the close of the quarter, BlackBerry closed the acquisition of AtHoc and announced an agreement to acquire Good Technology

Today, the company also confirmed plans to launch a flagship handheld device that will run on the Android operating system with BlackBerry security

היום, שנתיים אחרי, אנחנו כבר יודעים שאותו דיווח למעשה היה ההתחלה של השינוי הגדול של בלקברי. המעבר לחברת תוכנה בזכות השילוב של יכולות Good עם BES ויצירת UEM שכבר עכשיו מוכרת כל פעם מחדש ע"י Gartner כמובילה בתחום ה EMM עם ציונים מושלמים ב 6 מתוך 6 שימושים קריטים.

בנוסף AtHoc שבזכותה כוחות ביטחון ברחבי העולם מנהלים אירועים קשים בצורה הטובה ביותר כאשר דוגמאות אפשר לציין את אירוע הטרור בבריסל וההוריקן ביוסטון ממש לאחרונה. בלקברי חשפה את AtHoc והתחילה לפרוש אותו לממשלות, עירייות ועוד גופים שמשתמשים בכלי ניהול תקשורת במצבי חירום של בלקברי.

וכמובן שיש את נושא האנדרואיד. הנושא שהיה נתון לוויכוח ופילג בצורה מסויימת את קהילת הבלקברי ברחבי העולם. בלקברי השיקה את המכשיר Priv כמכשיר האנדרואיד הראשון שלה, ומאז זכינו לראות עוד 3 מכשירי אנדרואיד כאשר ה KEYone שמיוצר ע"י בלקברי מובייל נחשב למוצלח ברחבי העולם ואנחנו כבר עם הפנים לעבר Krypton העתידי.

בלקברי שדרגה את מערכת ההפעלה שלה בעולם האנדרואיד והיום אנחנו יודעים שהמטרה העיקרית היא מעבר לטלפונים חכמים. המטרה היא להיות מערכת ההפעלה של כל מוצר חכם שמפעיל אנדרואיד. החל מטלווזיות חכמות ועד מוצרי IoT כאלה ואחרים.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2544 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.