תקיפת הסייבר הגדולה בארה"ב, 143 מליון אזרחים נחשפו לתקיפה

בארה"ב מכנים את תקיפת הסייבר על חברת Equifax כגדולה בהיסטוריה של המדינה. החברה אשר אמונה על שמירת פרטי אזרחי ארה"ב הותקפה ונחשפה במערומיה כאשר בין חודשים מאי ליולי בהם בוצעה התקיפה, נפגעו באופן ישיר 143 מליון אזרחים כנראה רובן בוגרים ועל כן מדובר במעל ל 50% מהאוכלוסיה הבוגרת במדינה.

הפרטים שנגנבו הם פרטי כרטיסי אשראי, כתובות פיזיות, מספרי רשיונות נהיגה וגם תעודות זהות (Social Security ID) שבארה"ב יש להם חשיבות גדולה לביצוע כמעט כל פעולה, ובמיוחד פעולות בהם מעורב כסף. ע"פ הדיווחים כ 182 אלף תיקים בנושאי פיננסים של אזרחים (מעל גיל 21) נגנבו וכך גם 209 אלף מספרי כרטיסי אשראי.

מרבית האזרחים מנסים לפנות לחברה Equifax לבירור האם הפרטים שלהם נגנבו אך מרבית האנשים טוענים לשירות מתחת לכל ביקורת במיוחד לאור העבודה כי מדובר בפרטים האישיים שלהם. אף מדווח שאזרחים רבים לא מוכנים לכניס בכניסה לאתר את מספר תעודת הזהות שלהם כי הם חוששים שהאתר לא בטוח. בארה"ב כבר מסבירים כיצד להתנהג לאחר פריצה כזאת וכי יש לשים לב לחשבון האישי גם בעוד שנה, מכיוון שהאקרים לא בהכרח ינסו לבצע פעולות בחשבון של משתמשים כבר עכשיו, אלא ימתינו עד שההיסטריה תרגע קצת.

התקיפה הזאת מעלה מחדש את נושא אבטחת המידע, ואת החשיבות שלו בעיקר בארגונים ששומרים על מידע כה חשוב ורגיש. מידע שאין לנו האזרחים ברירה אלא לחלוק אותו עם אותו צד ג'.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2503 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.