אינסטגרם נפרצה, פרטים אישיים נלקחו מפורפילים "חשובים"

פריצה חמורה שמסיבה כזאת או אחרת נשמרת קצת בשקט. אינסטגרם, הרשת החברתית שבבעלות פייסבוק, נפרצה ע"י מספר האקרים ואף אישרה כי מידע מסויים נגנב ע"י אותם פורצים.

אינסטגרם, אחת מהאפליקציות הפופולריות בעולם, עם מיליוני משתמשים בניהם גם מפורסמים וחברות שמבצעות את מהלכי הפרסום שלהן דרך הרשת החברתית כדי להגיע לצעירים. הרשת נפרצה לטענתה מהסיבה של באג ב API של האפליקציה, מה שאפשר לפורצים להשתמש בשורת קוד שתאפשר להם גישה לכתובות מייל ומספרי טלפון של משתמשים.

ע"פ הדיווח הפורצים כיוונו את המטרה שלהם לעבר פרופילים של מפורסמים מכיוון שיש בהם יותר עניין. ואכן הפרופילים שנפגעו והידע שלהם נגנב הוא של חשבון אינסטגרם בעלי עניין רב, כפי שהחברה טוענת.

חשוב לזכור שהשימוש ברשתות חברתיות בהן אנו כמשתמשים חושפים את הפרטים החשובים ביותר שלנו (גם אם זה ברקע ונראה שולי) חשופים לפריצות, וכדאי תמיד לעדכן סיסמה חזקה או לחשוף כמה שפחות.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.