חודש עם הבלקברי KEYone, תמונת מצב

חודש עם ה KEYone

לפני כחודש פרסמנו את הסקירה המצולמת של הבלקברי KEYone, המכשיר הראשון של בלקברי מובייל במסגרת ההסכם עם בלקברי. הבלקברי הראשון שאינו יוצר ע"י בלקברי עצמה ועוד מכשיר מקלדת כזה שמנסה להחזיר אותנו אל ימי ה Bold המאושרים. בסקירה המצולמת התלהבנו מהמכשיר שמשלב מקלדת פיזית עם מערכת הפעלה מוקשחת של אנדרואיד בגרסתה המעודכנת של 7.1.1.

אחרי חודש של שימוש אינטנסיבי עם ה KEYone, ראיתי לנכון לשתף בסטטוס שלי על המכשיר שעדיין עושה Buzz ברחבי העולם, והוא חלק מהדרך של בלקברי מובייל להחזיר את מכשירי הבלקברי אל קדמת הבמה. מכשיר מקלדת פיזית כמובן לא פונה לכולם, אך אם היה לכם מכשיר בלקברי בעבר ואהבתם את המקלדת, ה KEYone זה בהחלט מכשיר שאתם צריכים להכניס למשוואה שלכם בעת רכישת מכשיר חדש.

עיצוב

במסגרת ההסכם עם בלקברי, TCL שעומדת מאחורי בלקברי מובייל קיבלה גישה לעיצובים של בלקברי ורואים שהיה שימוש בשרטוטים של בלקברי. הבלקברי KEYone קיבל מסגרת אלומיניום שמזכירה מאד את הגרסה של Silver Edition של הבלקברי פספורט הוותיק. העיצוב מאד נקי, ולא כבעבר בחלק הקידמי של המכשיר אין את הלוגו של בלקברי והוא נמצא רק מאחור.

הרבה חששות היו כאשר דיברו על מכשיר מקלדת עם מסך יחסית גדול ביחס למכשירי מקלדת קודמת כמו Q10 או הבלקברי קלאסיק. המכשיר עוצב כמכשיר מגע מלא שנוספה לו מקלדת פיזית מבלי להפריע לתחשובה שיש לכם מכשיר מגע מלא. החלק האחורי של המכשיר מעוצב באופן שמראה יוקרתיות עם הלוגו בחלק העליון שלו, כך שאתם מדברים בטלפון או מחזיקים אותו הלוגו לרוב ישאר חשוף כדי שיראו שאתם משתמשים בבלקברי.

סוללה

אם יש תכונה שמדברים עליה ללא הפסקה היא עמידות הסוללה של הבלקברי KEYone. אז כן, מדובר במכשיר עם הסוללה שהחזיקה הכי הרבה זמן בימים בהם "התעללתי" במכשיר עם שימוש כבד (יחסית) כדי לראות כמה הסוללה תחזיק. בלקברי הוסיפה בגרסה 7.1 אפליקציה שמטרתה לעזור למשתמש להפיק יותר מהסוללה, עם הוראות ועצות אילו הגדרות ניתן לעשות כדי שהסוללה תחזיק יותר זמן אין סיבה שלא תוכלו להוציא מהסוללה את המירב (והמיטב).

בימים הראשונים הסוללה החזיקה מעמד יום עבודה שלם, בכל יום עבודה המכשיר יצא מהטעינה בערך בשעה 06:20 בבוקר. כאשר בסוף יום העבודה בערך בשעה 17:30 הסוללה בדרך כלל הייתה בטווח של 50%-70% תלוי בעומס שעבר על הטלפון. לפני השינה המכשיר לרוב היה באזור ה 35%-40% כאן מדובר על 22:00 בערב בערך.

אז כן, הסוללה חזקה והיא תחזיק מעמד יותר מסמארטפונים אחרים בזכות המעבד שלה מבית קוואלקום 625 שידוע כחסכוני בסוללה, נכון שלא תוכלו לשחק שעות במשחקים עוצרי נשימה מבחינה גראפית אך ה KEYone מיועד עבור אנשים עובדים, ולכן זאת בחירה מצויינת שבאמת שומרת על המכשיר מעבר ליום עבודה. הרי רוב האנשים בלילה מטעינים את המכשיר שלהם, כך שמכשיר שמחזיק עד 23:00 בלילה באחוז גבוה זה מצוין. אם נתקעתם מחוץ לבית ואין לכם מטען, עם ה KEYone אפשר להיות יותר רגועים כי הסוללה תחזיק לפחות עד שיגיעו לחלץ אתכם.

מקלדת

הסיבה העיקירת לפחות בשבילי שהמכשיר הזה הוא בלקברי אמיתי, המקלדת. במשך שנים דיברו על מכשיר מקלדת שיריץ אנדרואיד, ועוד מקלדת פיזית כמו של בלקברי.

המקלדת של ה KEYone היא מהטובות שנעשו על מכשיר טלפון כלשהו. נכון, המקלדת של מכשירי הבולד והפספורט הם מצויינים, יחד עם זאת האבולוציה של המקלדות מביא את המקלדת של ה KEYone להיות מתאימה עבור מכשיר שכזה. הכפתורים נוחים מאד וההקלדה קלילה וזורמת.

העניין היחידי שאולי יעיב הוא האותיות בעברית שנכון לעכשיו אין להן פתרון. הניסיון עם מקלדות של בלקברי מאפשר לי להקליד באופן עיוור בעברית ומרגיש שאין צורך בחריטת האותיות העבריות.

מערכת הפעלה

הבלקברי KEYone מגיע עם אנדרואיד 7.1 ישר מהקופסה. המשתמש המצוי לא ירגיש את השינוי מגרסת המרשמלו (אנדרואיד 6) שקיימת על הפריב או DTEK50 ו DTEK60. המכשיר רץ, ואחרי חודש עם למעלה מ 130 אפליקציות אין רגע אחד שהמכשיר התחמם בשימוש מאסיבי (וממש ניסיתי לגרום לו להתחמם) והוא גם לא קופא (לפחות לא בחודש האחרון), גם כאן צריך להגיד תודה לצ'יפ של קוואלקום שחוץ מחיסכון בסוללה הוא תומך בביצועים טובים מאד של מערכת ההפעלה.

המכשיר מצוייד כמובן באפליקציות של בלקברי כמו ה Hub והיומן, אנשי קשר, שומר סיסמאות, Notable ו DTEK (סליחה עם שחכתי מישהו), והכל הופך הרבה יותר יעיל ונוח לשימוש. בלקברי כמובן ממשיכה לעדכן את האפליקציות שלה והתמיכה בעוד שירותים רק מתרחבת.

סיכום

אם הייתם אנשים של בלקברי אי שם לפני 8-7 שנים והמקלדת הייתה ה X Factor שלכם, וגם אם אתם היום משתמשי בלקברי כמובן. ה KEYone הוא ללא ספק מכשיר תאהבו. אחת התלונות לגבי בלקברי 10 היא שלא היו מספיק אפליקציות, ועם האנדרואיד של בלקברי אנחנו יודעים שהעניין הזה נפתר. ה KEYone הוא המכשיר שבלקברי הייתה צריכה להשיק בעצמה לפני ה Priv ואולי עניינים היו נראים קצת אחרת.

ה KEYone לדעתי לא מתאים לכל אחד, כאשר אם אתם אוהבים לשחק משחקים גראפים מאד זה לא המכשיר בשבילכם. אם אתם כל היום בתקשורת עם אנשים, בין אם מדובר באפליקציות של מסרים או מיילים וכמובן רשתות חברתיות זה המכשיר שמומלץ לכם. המכשיר עומד בעומס מעל הממוצע וכמעט שלא מרגישים עליו בניגוד למכשירים אחרים שרומזים לנו להירגע ברמת השימוש.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.

2 Comments

  1. מעניין מאוד, אם כי אני תמה אם אוכל להחליף את הפריו, מכשיר שאני כבר מאוהב בו נואשות. ועם זאת, שתי שאלות – 1. האם יש צפי להפצה בארץ? 2. ובאופן סובייקטיבי, אתה מעדיף את הפריו או את הקייוואן – אני כותב בעברית כי הממשק כאן מבלגן את כל האנגלית, לצערי. אשמח לחוות דעת במיוחד לגבי השאלה השנייה. תודה

    • 1. לא ידוע.
      2. אני חסיד של מקלדות פיזיות. והמקלדת של ה KEYone היא זאת שמכריעה במקרה הזה. המקלדת של הפריב שהיא טובה היא יותר מזכירה את מכשירי ה Torch.
      הפריב עדיין איתי כמכשיר משני. אבל שוב, כל משתמש ומה שמתאים לו.

התגובות סגורות.