בלקברי וטויוטה, הסיפור האמיתי

השבוע שעבר הסתיים בפרסום של חברת המחקר ציטרון שטוען כי QNX של בלקברי היא מנוע צמיחה והיא המובילה בתחום שלה בעולם הרכב. המאמר טען כי המנייה של בלקברי עתידה לזנק גבוה בזכות  QNX והיכולות שלה. 

מייד עם פרסום המאמר המנייה של בלקברי זינקה בכמעט 10%, באותו זמן פרסם אנליסט באתר Seeking Alpha מאמר נגדי שאומר כי בגלל שטויוטה שהיא חברת הרכב הגדולה בעולם עוזבת את בלקברי QNX עבור AGL שהיא מתחרה של בלקברי בתחום, זה מעיד על סיום  השליטה של בלקברי והפסד גם בתחום הזה לאחר עזיבת עולם המכשירים.

על כן מרטי בירד ה COO של בלקברי החליט לפרסם מאמר משלו בבלוג הרשמי של בלקברי שבו הוא מדבר על הקשרים בין טויוטה ובלקברי. נכון, טויוטה הגדולה אכן עוברת ל AGL, אך QNX של בלקברי לא נשענה על טויוטה מעולם וכי המוצרים שלה היו על מספר מסוים של דגמים עבור ה Entune של טויוטה. כאשר עיקר ההטמעה של QNX הייתה בעולם הבלוטוס וזיהוי הקול.

בלקברי עבדה בצמוד לטויוטה ב 4 שנים האחרונות, אך ל QNX יש כ 40 לקוחות יצרניות רכב וספקיות בעולם הרכב. ונמצאת במעל 60 מליון רכבים. ל QNX של בלקברי יש אישורי אבטחה ויכולות גדולות מאלו שעד כה משתמשים בהם, וברכבי העתיד ללא הנהג, QNX היא כבר מובילה בתחום.

QNX בניגוד למתחרות היא וותיקה עם 20 שנות וותק. בלקברי מתחזקת את הקוד ומחדשת אותו בהשקעה גדולה והרבה חדשנות. QNX עומדת בתקנים של אבטחה ובטיחות הגבוהות ביותר שניתן לקבל.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.