לחצתם על הקישור של "אל על" בפייסבוק ? אתם קורבנות של פישינג

מידי פעם צצות להן כל מיני הודעות מפוצצות לגבי כרטיסים חינם בכל מיני חברות תעופה כאלה ואחרות. היום זה התור של אל על והלקוחות שלה ליפול כקורבנות לתרמית ברשת. קישור מבטיח מאד מספר לכם שאל על חוגגת 70 שנה ואתם תקבלו 2 כרטיסים חינם, רק תלחצו על הקישור.

ברגע שתיכנסו לאתר עצמו כדאי להבחין שהכתובת אינה כלל של חברת אל על אלה רק דומה לה, elal-com.us ללא ספק צריך להדליק נורה אדומה מכיוון שהסיומת של הכתובת היא ארה"ב ולא מדובר בכתובת ישראלית לדוגמה. האתר (או יותר נכון הדומיין) שייך לאדם בשם וואסים עלי שרשם את האתר בברוקלין, ניו יורק. האתר של אל על לא יהיה רשום על שם של אדם פרטי מארה"ב.

התוכן של האתר פחות משנה, מכיוון שהוא בעיקר כלי כדי לרשום אתכם לשירותים כאלה ואחרים שחלקם בתשלום ואפילו כדי להחדיר נוזקות למחשב שלכם רק מעצם העובדה שלחצתם על הקישור או על אחת השאלות בעמוד. 

חשוב תמיד לבדוק לפני שלוחצים על קישורים "טובים מידי" באתר החברה שאכן מדובר בפרסומת אמיתית, הרי החברה תמיד תפרסם באתר שלה או בעמוד הרשמי שלה ברשת החברתית כך שזה עוד כלי שיעזור לכם להימנע מלחיצה על קישורים שעלולים לפגוע במחשב שלכם.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.