מעל 250 מליון משתמשים נפגעו מ Fireball נוזקה שפגעה בדפדפנים

יכול להיות שבזמן שאתם קוראים את הפוסט הזה כבר נפגעתם מהנוזקה שנקראת Fireball שפוגעת בדפדפנים שלכם, אקספלורר, כרום, פיירפוקס ואופרה. הנוזקה היא בעצם כלי שייוקי שנוצר ע"י חברה סינית בשם Rafotech, ע"פ Check Point שפרסמה דו"ח בנושא, נפגעו כ 250 מליון משתמשים ועוד 20% מהמחשבים הארגוניים ברחבי העולם.

ע"פ חברת Check Point, הנוזקה "לוקחת בשבי" את הדפדפנים שלכם והופכת אותם לכלי שיווקי מפרסומות. הנוזקה משנה את עמוד הבית שלכם, ומביאה אתכם למנוע חיפוש שאינו אמיתי וכמובן שבו יש מעקב מלא על המחשב שלכם.

הדבר המפחיד יותר מאשר הנוזקה הזאת היא שהיא מסוגלת להכיל עוד נוזקות שיפגעו במחשב שלכם, כך שהאקרים יכולים לנצל את החולשות הללו כדי לפגוע במחשבים שלכם באופן חמור הרבה יותר. ההדבקה הגדולה בהיסטוריה של הדפדפנים עלולה בקלות להפוך להתקפה על אותם מחשבים.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.