25 אלף תמונות של ניתוחי פלסטים הודלפו כחלק מהתקפה על קלניקה באירופה

קליניקה בליטא בשם Grozio גילתה יום אחד כי היא הותקפה ע"י האקרים אשר השיגו גישה לעשרות אלפי תמונות של ניתוחים פלסטים וגם פרטים אישיים ודרכונים של מטופלים. ע"פ הדיווחים דרישת הכופר עמדה על 344 אלף אירו וזאת כעונש על כך שהקלניקה לא שמרה על מידע לקוחותיה כפי שמתבקש. 

הקבוצה שתקפה את הקלניקה בליטא נקראת Tsar Team, והם נענו בסירוב ע"י הקליניקה עצמה ולאחר מכן החלו מטופלים רבים של הקלניקה ברחבי אירופה לקבל דרישות כופר בתמורה לתמונות כאשר לרוב הדרישה עמדה על כ 2000 אירו. מטופלים מגרמניה,אנגליה,דנמרק ונורוובגיה בין הנפגעים מהתקיפה הזאת.

לאחר שלא נענו, שחררו האקרים את כל המידע שברשותם, כ 25 אלף תמונות רפואיות של אותם מטופלים. הרשויות באירופה החלו בחקירה משותפת של מספר מדינות כדי לבדוק את המקרה.

האקרים הופכים פחות חסרי גבוולות ובשביל לפגוע באנשים ולקבל כסף רב הם מוכנים לסכן גם חיי אנשים, ואין להם כך נראה כל כוונה לרדת בדרגת הקושי של הפריצות שלהם. כשאתם מטופלים בקליניקה כזאת או אחרת, כדאי לבדוק מה רמת האבטחת מידע שלהם, לכו תדעו מי ינסה לפרוץ להם לשרתים.

מקור.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.