מה עושים כדי לרכוש כלים לפריצה שנגנבו מה NSA ? מימון המונים

על כך שכלים לפריצה ונוזקות נגנבו מה NSA אין צורך להזכיר, האקרים שביידם הכלים ההרסניים הוציאו הודעה בסוף חודש אפריל כי הם מתכוונים למכור את הכלים הללו ואף להקים תוכנית מנויים עבור אנשים שירצו בתוכנות שעלולות לעשות נזק כבד אם יגיעו ליידים הלא נכונות. 2 האקרים שהם גם חוקרים החליטו שהם רוצים לרכוש את התוכנות/כלים ובכדי להצליח במשימה ולגייס את הכסף הרב שנדרש הם פתחו מימון המונים באתר Patreon.

הצמד שנקרא Shadow Brokers, הם למעשה 2 האקרים, Hacker Fantastic ו x0rz. השניים החליטו לרכוש את התוכנות וזאת ע"מ לחקור וללמוד אותם כדי לעזור למנוע את המתקפה הבאה שתתבצע בעזרת אותם כלים.

כמה מפתיע, לא כולם חושבים שמדובר במהלך חכם של השניים, ואף בתוך התעשייה נאמר כי אין לבצע מו"מ עם טרוריסטים. קשה מאד להגיד מי צודק, מצד אחד הרצון להיות מוכנים להתקפה קטלנית ומצד שני לתגמל את האקרים בכסף.

Shadow Brokers מבקשים את הכסף באמצעות כלים מוצפנים, וסף החרדה אף עלה כאשר האקרים שרוצים למכור את התוכנות של ה NSA, הודיעו כי יש ברשותם תוכנות נוספות, כאלה שעדיין לא ידוע מה יכולת הנזק שלהם, למרות שאפשר להעריך כי מדובר בכלים מסוכנים מאד.

אפשר לעקוב אחרי צמד האקרים שמהצד שלהם מנסים לעשות מהלך טוב כדי לעזור, Hacker Fantastic ו x0rz בטוויטר. ניתן לעקוב גם אחרי הקמפיין מימון שלהם ב Patreon.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.