נוזקה בשם Judy מאיימת על מליוני משתמשים באנדרואיד

חברת Check Point פרסמה מחקר על 41 אפליקציות של מפתח זהה בשם Kiniwini מדרום קוריאה אשר באפליקציות שלו נמצאה נוזקה שעלולה לפגוע במליוני המשתמשים שהורידו את האפליקציות. הנוזקה בשונה מהרבה נוזקות אחרות, מגיעה דווקא מהפרסומות באפליקציות המדוברות.

הנוזקה זכתה לשם Judy בעיקר על שם הדמות הראשית שמופיעה בכל האפליקציות, Judy. שמות של אפליקציות כגון Chef Judy, Animal Judy, Fashion Judy ועוד אפליקציות זהות.

בחברת האבטחה מצאו כי ברגע שמורידים את האפליקציה, ישנה נוזקה שמדלגת מעל הפרוטוקול של גוגל, ומאפשרת למי שהכניס את הקוד של הנוזקה לקבל כסף עבור פרסומות ע"י יצירת הקלקות שלא היו. האקרים הצליחו להחביא את האפליקציה או לפחות את מטרותיה האמיתיות ע"י ביקורות טובות, ועל כן עד 34 מליון הורדות בחנות של גוגל חושפים מליוני משתמשים לנוזקה המדוברת.

גוגל הסירה את האפליקציות המדוברות מהחנות לאחר ש Check Point פנתה אליהם עם תוצאות המחקר.אולם נראה שמדובר בנוזקה שפגעה בהכי הרבה משתמשים אי פעם בחנות של גוגל.

נכון לעכשיו בחנות של גוגל ישנם עוד אפליקציות מאותה מפתחת, אך לא ידוע על האם האפליקציות הללו בטוחות.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.