דיווח מרוסיה : המדינה חסמה את השירותים של בלקברי

המגזין הרוסי Pravda מדווח כי רוסיה חוסמת את השימוש במכשיר בלקברי, כאשר נכון לעכשיו לא ידוע אם מדובר במכשירי בלקברי 10 בלבד או גם מכשירי האנדרואיד. לפי הדיווח משתמשי בלקברי לא יכולים לאקטב את המכשיר שלהם במידה ורכשו אותו היום, כמו כן לא ניתן להיכנס לחשבון לבצע איתור של המכשיר דרך המחשב ועוד שירותים.

לפי הדיווח שלא מתייחס בהכרח למשתמשים ארגוניים, כרגע BBM לא נפגע אך מהודעות ששלחתי לחברים במדינה, ההודעות לא עוברות כרגע.

הסיבה שבגינה החליטה רוסיה לחסום את השימוש בבלקברי, היא שהחברה סירבה לתת לסוכניות רוסיות גישה לשרתים שלה ע"מ לקבל מידע של משתמשים ומידע על משתמשים במדינה. זאת כמובן לא הפעם הראשונה שמדינה מגיעה עם דרישה שכזאת לבלקברי ותמיד בלקברי עומדת על שלה ואינה מוכנה לספק גישה אלא אם יש צוו בית משפט וסיבה הגיונית לדרישה.

ברוסיה יש כ 60 אלף משתמשים ארגוניים ונראה שהם הולכים לסבול בתקופה הקרובה עד שהעניין ייפתר. לפי דיווחים ברוסיה המדינה החליטה לרכז את כל המידע ולקבל שליטה על כל מעברי המידע במדינה וזאת כדי לשלוט על כל מה שהאזרחים מעבירים.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.
  • לא נשמע לי שזה קשור איכשהו למכשירי אנדרואיד כיוון שבהם לא נדרש שום שירות או הגדרה מיוחדת על מנת להשתמש בבלקברי. כל חבילת גלישה סטנדרטית תאפשר את מלוא התכונות, שלא כמו במכשירי BB10 בהם הייתה נדרשת הגדרת רשת ייעודית אצל מפעילות הסלולאר על מנת שנוכל להשתמש ב-BBM.