האקר הדליף פרקים של סדרה חדשה מבית Netflix, בלקברי Workspaces היתה פותרת את העניין

עשרת הפרקים הראשונים של העונה החדשה של "כתוום זה השחור החדש" מבית היוצר של נטפליקס הודלפו לרשת ע"י האקר. הפרקים שהיו צריכים להגיע למסכים רק בחודש יוני, זמינים כעת לכל דורש. האקר בשם המורכב "Thedarkoverlord" הצליח לשים את ידו על הפרקים הראשונים. הוא אף שלח דרישת כופר לנטפליקס, אשר דחו את הבקשה על הסף.

האקר החליט להעניש את נטפליקס ופרסם בשבת את ההודעה הבאה :

“It didn’t have to be this way, Netflix, you’re going to lose a lot more money in all of this than what our modest offer was. We’re quite ashamed to breathe the same air as you. We figured a pragmatic business such as yourselves would see and understand the benefits of cooperating with a reasonable and merciful entity like ourselves.”

לפי האקר הוא הגיע לפרקים גם של רשתות אחרות כנו פוקס ו ABC.

הדוגמא כאן שהיא טרייה מאד, היא המשך לפרסום על בלקברי Workspaces. מדובר כאמור לא ברק שירות ענן ששומר מידע, אלא בשירות הבטוח ביותר שכמו שכבר נאמר בשימוש ע"י האולפנים הגדולים בהוליווד.

אם נטפליקס והאולפנים שהפיקו את הסדרה היו משתמשים בבלקברי Workspaces התקרית הזאת הייתה נמנעת. אנשי נטפליקס היו יכולים לדעת בזמן אמת שהקבצים הגיעו לידים הלא נכונות והיו יכולים לבצע מעקב על זהות המכשירים שבהם היה ניסיון לפתוח את הקבצים, זאת אם האקרים היו מצליחים לפצח את ההצפנה של הקבצים.

כנראה שהרשתות הגדולות מתחילות להבין שהן צריכות לשמור על המוצר שלהן כדי שלא יגיע להאקרים ויפורסמו מוקדם. מדובר באובדן של כסף רב עבור נטפליקס.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2536 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.