מה הסיבה שכל עסק צריך להשתמש ב Workspaces

בעולם העסקים של היום, אנחנו מעבירים קבצים מספר רב של פעמים במהלך היום, בין אם מדובר בתוך הארגון שלנו או מחוץ לארגון. אנחנו מעבירים מצגות ללקוחות שלנו מחוץ לארגון ונהלי עבודה לדוגמא בתוך הארגון לאישור של הגורמים הרלוונטים.

כל המסמכים הללו, למרות שנראה לנו שהם לא מכילים מידע חשוב מכילים את המידע שאם יגיע ליידים לא נכונות, זה עלול לפגוע בעסק. ברוב המקרים אנחנו אפילו לא טורחים לאבטח את הקבצים שלנו, אם שלחנו מצגת או מסמך אחר ללקוח שלנו, איך אנחנו יודעים שהמידע הזה נעצר אצל הלקוח ולא הגיע ליידים נוספות ?

ברוב המקרים אין לנו אמצעי לכך, וכאן בדיוק נכנסת BlackBerry Workspaces  לעניין. כמה חשוב לכם להיות בשליטה על הקבצים שלכם? הרי מדובר במסמכים שמכילים דרכי עבודה,מחירים,רעיונות ועוד הרבה נתונים שביידים הלא נכונות הם יקרי ערך עבור אותם אנשים.

בעידן תחרותי, יש משמעות לדליפת מידע, וראינו מספר חברות ענק, תאגידים שהיו בטוחים שלהם זה לא יקרה, וזה קרה. הנזק כמובן היה משמעותי.

רוב יום עבודה שלי כולל העברת מסמכי אפיון ונתונים שנשאבים ישירות ממערכת ה BI של החברה שבה אני עובד, לעיתים אנחנו משתפים את הלקוחות שלנו במידע זה שחלקו מיועד עבורם בלבד, בנוסף אני נחשף למסמכים עם משמעויות פיננסיות והמשותף בכל המקרים הם שכל הקבצים שאני עובד איתם בכלל לא מאובטחים ועלולים להיפתח עבור אנשים לא רצויים, גם אם מדובר בגורמים בתוך החברה.

עם בלקברי Workspaces  כל הקבצים שאתם משתפים מוצפנים ב 256 ביט, וכמובן שאם כבר הצליחו לחדור לכם את השרתים, לפורצים תהיה עבודה קשה מאד בכדי להוריד את הקבצים ולהשתמש בהם. בנוסף Workspaces  מאפשרת שיתוף קבצים של עד 10 ג'יגה, במידה ואתם צריכים.

משתמש עם הרשאות מנהל יכול לקבוע לכל קובץ את רמת האבטחה שלו בשיתוף עם גורמים אחרים, כך לדוגמא תוכלו לקבוע שקובץ מסויים יוכל רק להיפתח בצד השני, אך לא יהיה ניתן להדפיס אותו או לבצע לו עריכה, בנוסף יש אפשרות להוסיף חותמת דיגיטלית על המסמך כך שלצד השני לא תהיה אפשרות לבצע כל פעולה זדונית עם הקובץ.

מנהלים יכולים לבדוק היכן ועם איזה מכשיר נפתח הקובץ, כך שתוכלו דעת האם הקובץ נפתח במכשיר שלא היה צריך להיפתח בו ואולי זה קרה במדינה זרה או בנקודה שבה זה לא היה צריך.

שיתוף קבצים דרך ענן הפך להיות עניין שבשיגרה ושמענו על לא מעט מקרים בהם נפרצו שירותי ענן או נגנבו תסריטים של סרטים מאולפנים בהוליווד. אותו אולפן היום משתמש ב Workspaces  כדי להעביר את התסריטים לגורמים הרלוונטים כדי למנוע תקרית נוספות של דליפת מידע.

בעולם שבו כל חברה רוצה לשמור על המידע שברשותה, גורמים אחרים מנסים להשיג את המידע הזה, בלקברי מאפשרת ללקוחות שלה ראש שקט בזמן העבודה. Workspaces  פועלת גם מתוך Outlook  כך שלא תצטרכו פיזית להיכנס לעמוד של Workspaces  כדי לבחור את הקובץ לשיתוף.

Workspaces יכול לעבוד על כל שרת, אך כמובן איזה סיבה יש לכם שלא לבחור ב UEM של בלקברי.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2536 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.