אפליקציית פנס גנבה פרטים של לקוחות בנקים באוסטרליה

מי אתם אותם אנשים שעדיין מורידים אפליקציות של פנסים ?, האפליקצייה שמגיעה כמובנית במרבית המכשירים החדשים, ולפחות במכשירי בלקברי לפחות ב 6 שנים האחרונות. אפליקציה בשם Flashlight LED Widget שהייתה בחנות של Google הייתה גונבת מידע של משתמשים. במשך תקופה ארוכה מדברים על כך שאפליקציות של פנסים חינימיות מכילים בתוכן נוזקות כאלה ואחרות.

האפליקציה המדוברת הייתה מותקנת על המכשיר והייתה מבקשת גישה מלאה למכשיר, דבר מחשיד לכשלעצמו, מכיוון שמדוע צריכה אפליקציית פנס גישה מלאה למכשיר שלנו ?, לא ברור. מרגע ההתקנה האפליקציה הייתה עובדת ברקע, אך הנוזקה שהייתה מוחבאת בה מסוגלת להראות לכם את מסך הבית שלכם באופן מזויף ואם הייתם נכנסים לאפליקציות ומקישים את הסמסמאות שלכם, הייתם בעצם מכניסים את הפרטים שלכם בעמוד מזויף שפרטיו נשלחים לאותו גורם שפיתח את האפליקציה.

האפליקציה נכנסה לחנות בתאריך ה 30.3 ועד שהוסרה בתאריך ה 10.4, הורדה כ 5000 פעמים ע"י משתמשים. כפי שאנחנו תמיד מזכירים, חשוב לבדוק את האפליקציות שאתם מורידים ומה הם דורשים מכם. ולזכור שאפליקציות חינמיות עלולות לעלות ביוקר.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.