בלקברי זכתה ב $815 מליון, כיצד היא יכולה למנף את הכסף ?

אתמול דווח כי בלקברי זכתה בתביעה מול יצרנית השבבים Qualcomm בסכום גדול מאד שמוערך ב $815 מליון. היום כאשר בלקברי כבר חברה יציבה ומראה נתונים טובים לפחות לפי הרבעון החולף, יש לבלקברי אפשרויות לעשות עם הכסף מהלכים שיעזרו לה להתפתח. האופציה כמובן הכי ברורה היא להמשיך כרגיל, והסכום כמובן יאפשר לבלקברי לסיים את השנה הפיסקלאית ברווחיות בלתי צפויה ולהיות רגועה מאד.

אז איך בלקברי יכולה לנצל את הכסף אם ההנהלה תרצה לבצע השקעות שע"פ כל הידוע כלל לא מתוכננות בשלב הזה.אפשרות אחת היא השקעה מוגברת בעולם הרכבים האוטונומים, כאשר החברה כבר פתחה מרכז פיתוח בשנה החולפת. אפשרות נוספת היא רכישת חברה שתוסיף שירותים ארגוניים נוספים עבור BBM לארגונים וכמובן רכישה של חברה שיודעת לספק אבטחה למכשירי IOT ובכך לשפר את היצע הפתרונות של בלקברי.

סכום הכסף שבלקברי קיבלה לא בהכרח מעיד על שינוי ביחס לחברה, אך מהלך נכון עשוי לעזור מאד לחברה להמשיך לצמוח. אחת התכונות שאני תמיד מציין שהייתי רוצה לראות ב BBM, היא ניהול פרויקטים. מדובר עבור גרסת ה Enterprise, כך שמשתמשים ארגוניים יוכלו לבצע משימות עם יעדים ותצוגת חלוקת עבודה דרך BBM, כי הם כבר מתכתבים וכאשר הכל קורה במקום אחד, זה הרבה יותר נוח. חברה כמו Asana ודומיה בהחלט יכולות לשדרג את BBM ברמה הארגונית.

יש הרבה חברות הזנק שמתעסקות באבטחת מידע, ויכולות לשדרג את הפרוטפוליו של בלקברי. והשאלה היא מה בלקברי תעשה עם סכום כסף שכזה, שפשוט נפל לה ליידים? עם ההנהלה הנוכחית אפשר להיות רגועים שמדובר מה שלא יעשו, זה יקרה מתוך מחשבה עמוקה על העתיד של החברה.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.