גוגל פרסמה את דוח האבטחה השנתי שלה : בלקברי Priv אחד המכשירים הבטוחים ביותר

גוגל פרסמה מוקדם יותר החודש את סיכום האבטחה השנתי שלה לשנת 2016. מדובר בדו"ח מפורט בן 71 עמודים שפורט את כל הזוויות של האבטחה בעולם של גוגל. החל מתוכנה,נוזקות ומידע כללי וסטטיסטיקות של מערך האבטחה במכשירי האנדרואיד. אנחנו כמובן נתמקד בבלקברי שנמצאת בדו"ח הארוך והמפורט מאד.

המקום הראשון בו בלקברי מופיעה מדבר על העדכונים החודשיים, כאשר גוגל מעדכנת כי מספר יצרניות מעדכנות את מכשירי הדגל שלהן מידי חודש בעדכוני האבטחה. בלקברי כמובן ברשימה, וגם LG וסמסונג, כאשר ידוע שהן לא מעדכנות על בסיס חודשי לפחות לא את כל המכשירים שלהן.

“Several manufacturers, including Samsung, LG, BlackBerry, and OnePlus, regularly deliver security updates to flagship devices on the same day as Google’s updates to Nexus and Pixel devices, thereby providing their customers
with the most up-to-date security available.”

הפעם השנייה בה בלקברי מופיעה מדברת על מענה זמן אמת לנוזקות חמורות. כאשר כאן מדובר בדו"ח של גוגל על העובדה שבלקברי הגיבה במהירות רבה כדי לסגור נוזקה חמורה בשם Dirty Cow בחודש נובמבר 2016. בלקברי כמובן סגרה את הפרצה מהר יותר מכל יצרנית אחרת.

“The combination of regular monthly security updates and fast responses by Android device manufacturers significantly mitigated the impact of zero day vulnerabilities against the Android platform. For example, CVE-2016-5195 (also known as Dirty Cow) was publicly disclosed on October 19, 2016. As the Android Security 2016 Year in Review / Android Platform Security 29 patch was available from upstream Linux, some device manufacturers, such
as BlackBerry, deployed a fix in time for the November 2016 security update. We created a special patch string (November 06, 2016) for devices to indicate the vulnerability had been fixed. A fix was required for the December 01, 2016 security patch level.”

הפעם השלישית שבה בלקברי מופיעה, מדובר על החלק שבו גוגל מעדכנת על יצרניות שעמדו ב 60% עד 95% עדכונים של מכשירים ספיציפים בשנת 2016, לכן אגב 2 מכשירי האנדרואיד האחרים של בלקברי לא מופיעים. הנתון אומר שמשתמשים של מכשירים אלו ביצעו את העדכונים ברמה של עד 95%.

“Here are some of the Android devices that attained an update rate of 60% to 95% by the end of 2016: 2 Google Pixel, Google Pixel XL, Motorola Moto Z, Droid, Oppo A33W, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, OnePlus OnePlus3, Samsung Galaxy S7, Asus Zenfone 3, bq Aquarius M5, Nexus 5, Vivo V3Max, LGE V20, Sony Xperia X Compact, BlackBerry PRIV.”

אתם יכולים כמובן לקרוא את הדוח המלא, הוא מעניין ומקיף מאד.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2536 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.