האקרים מטורקיה טוענים : יש לנו גישה ל 300 מליון חשבונות iCloud

קבומת האקרים שמכנה את עצמה "משפחת הפשע הטורקית" פנתה לאפל עם איום כי יש לה גישה ל 300 מליון חשבונות iCloud לפחות. האקרים טוענים כי יש להם גישה מלאה לחשבונות ובמידה ואפל לא תשלם את דמי הסחיטה אותם הם דורשים, הם יבצעו מחיקה כוללת לכל החשבונות שיש להם גישה אליהם.

הקבוצה דורשת סכומים יחסית נמוכים כשמדובר בחברה כמו אפל, הדרישה היא $75 אלף במטבע ביטקוין או $100 אלף בשווי של מתנה ל iTunes. לא מדובר בסכומים גבוהים במיוחד לא עבור אפל.

כדי להראות רצינות, הם העלו סרטון ליוטיוב שבו הם מראים כיצד הם משוטטים בין חשבונות וצופים בתמונות של משתמשים והקלות שבה הם מסוגלים למחוק את החשבונות הללו. הקבוצה אף איפשרה לאתר Motherboard גישה לחשבון מייל שדרכו הם מבצעים את המו"מ מול אפל, כאשר בצילום מסך נראה כי הודעה מאדם בצוות האבטחה של אפל אומר,

“We firstly kindly request you to remove the video that you have uploaded on your YouTube channel as it’s seeking unwanted attention, second of all we would like you to know that we do not reward cyber criminals for breaking the law.”

נראה שהתגובה של אפל בעיקר מנסה להשקיט את העניין ולא לעשות ממנו כותרות בתקשורת. אפשר להבין שאפל אינה מעוניינת לתגמל האקרים שמצליחים לפרוץ לחשבונות iCloud בקלילות יתרה. אך יש מספר שאלות שעולות מכל העניין.

  • האם הפריצה אכן אמתית ?, נראה שכן אך כמובן שעד לא יבוצע מהלך דרמטי של הפורצים כנראה שלא ניתן להגיד שמדובר במשהו שהוא אמיתי לגמרי. 
  • מה יותר חשוב לאפל , שקט תקשורתי או המידע של המשתמשים שלה ?

במידה ואכן אפל לא תענה לדרישות האקרים, ואכן יימחקו החשבונות זה עתיד להיות אירוע מכונן כאשר מאות מליוני משתמשי אפל יאבדו את המידע שלהם מבלי שהיה להם זכות להביע את דעתם. 

כאשר מדינות מסרבות לדבר עם גורמים עבריינים אפשר להבין, אך כאן מדובר בסכום פעוט מאד עבור חברה כמו אפל, שיכולה לשלם, ולהתחיל לעבוד על מערך אבטחה איכותי יותר לשירותי הענן שלה, שנראה שהם נפרצים פעם אחר פעם ללא כל קושי.

אם יש לכם חשבון iCloud, זה הזמן לגבות אותו בעוד מקומות, רק למקרה הצורך.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.