התגלו אפליקציות "אינסטגרם" שמטרתן לגנוב לכם את החשבון

לאינסטגרם יש מליוני משתמשים, וחלק לא מבוטל מהם משתמש באפליקציות כאלה ואחרות שמטרתן להשיג למשתמשים יותר לייקים ויותר עוקבים.

האקרים החליטו לנצל את העובדה הזאת ושחררו לחנות האפליקציות של גוגל אפליקציות מרמה, כאלה שגונבות מהמשתמש מידע ומאפשר להאקרים להשתלט על החשבון של המשתמש. 

1.5 מליון משתמשים הורידו את האפליקציות המדוברות, כ 13 במספר שנכון לכתיבת שורות אלו כבר הורדו מהחנות, אך כנראה שאפליקציות זדוניות אחרות כבר עושות את דרכן בחזרה. 

איך האפליקציות הללו עובדות ? (על המשתמש)

המשתמש מוריד את האפליקציות כאשר הוא בטוח שבקרוב מאד יתווספו לו לייקים ומאות עוקבים חדשים, כאשר הוא מפעיל את האפליקציה, עולה לו מסך נחיתה שמבקש ממנו את פרטי חשבון האינסטגרם שלו, עד כאן הגיוני מאד. מה שהמשתמש לא שם לב, הוא שהעמוד מתורגם ע"י תוכנת התרגום של גוגל, כלומר העמוד הזה לא מוביל לשום מקום. 

כאשר המשתמש יקליד את הפרטים שלו, תעלה הודעת שגיאה, מה שיגרום לכם להכניס את הפרטים בשנית. בפעם הראשונה, הפרטים שלכם כבר נמצאים אצל התוקפים. זה החלק הראשון, בחלק השני תופיע הודעה שאם יש הודעת שגיאה תלחצו על קישור ותחברו את האפליקציה לחשבון שלכם דרך האפליקציה של אינסטגרם עצמה. ברגע שביצעתם את המהלך הזה, החשבון כבר נמצא בשליטה מלאה של התוקפים.

התוקפים שפרצו לחשבונות בעיקר השתמשו בעיקר כדי לשלוח הודעות זבל למשתמשים אחרים, ובתמונות ובתגובות של המשתמשים הם סחרו ומכרו למרבה במחיר. אם ברשתוכם אפליקציה כזאת, אתם צריכים למחוק אותה וכמובן לשנות את הסיסמה של חשבון האינסטגרם שלכם.

לקריאת המחקר המלא.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2503 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.