לא, ה CIA לא פרצו את QNX של בלקברי

השבוע האחרון התמקד בהדלפה הגדולה של WikiLeaks בכל הנוגע לחטיבת הסייבר של ה CIA ולמגוון היכולות שלה שחלקן הן אכזריות בכל קנה מידה. בין הציוצים של וויקיליקס השתרבב לו מסמך שמצביע על כך שה CIA סימן את מערכת ההפעלה של בלקברי לרכב, QNX, כמטרה לפריצה.

אפשר להתחיל מהברור, בכל המסמכים הללו לא מצוין שה CIA הצליח לבצע את המשימה, וסביר להניח שזה נשאר בגדר משימה שלא צלחה. מרטי בירד מבלקברי פרסם בבלוג הרשמי של החברה, שעד כה לא הצליחו לפרוץ להם למערכות. אז לא, ה CIA לא פרצו ל QNX של בלקברי.

בפרסום המפורט מאד של מרטי בירד, שמראה את שכבות האבטחה והמבנה של QNX כך שתוכלו להיות בטוחים ולא רק להרגיש כך. בסוף הפרסום הוא אמר,

By tapping into BlackBerry’s security expertise and making use of BlackBerry QNX, automakers can help ensure that a car can’t be hacked and turned into a weapon, as well as keep drivers connected and protected, both on the road and off.

מכאן אפשר להבין בבירור כי ל CIA יש עוד עבודה רבה לפני שהם יצליחו לפרוץ ל QNX של בלקברי.

לקריאת הפרסום בבלוג של בלקברי.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.