למה אפשר לצפות בפרסום תוצאות הרבעון הקרוב ?

בסוף החודש, או יותר נכון, ביום האחרון של החודש הזה. בתאריך ה 31.3 תדווח בלקברי את תוצאות הרבעון שלה, הרבעון הרביעי לשנה פיסקאלית 2017. הרבעון יהיה הראשון המלא של בלקברי ללא חטיבת המכשירים המסורתית שהזיכיון עבור השימוש במותג של החברה ניתן ל3 מפעלים, TCL הסינית, Merah Putih האינדונזית ואופטימוס ההודית.

בחודשים האחרונים סיימה החברה את המעבר לפעילות כחברת תוכנה באופן מלא. עד לא מזמן הנתון החשוב ביותר עבור רבים מאיתנו היה כמות המכשירים שנמכרו, נתון שכדאי מאד לא לחפש יותר, בעיקר כי זה כבר לא בלקברי. אם יש נתון שהוא כן חשוב, זה הכנסות מתוכנה, בלקברי צריכה להגיע להכנסה של כ $120 מליון כדי לעמוד ביעד של 30% עלייה ביחס לשנה שעברה.

אז למה כן אפשר לצפות בפרסום הקרוב ?

  • הכנסות מתוכנה : בלקברי כרגע עומדת על $492 מליון הכנסות מתוכנה ב 3 הרבעים הראשונים. היעד השנתי הוא $600 מליון.
  • QNX : הכרזות על שותפויות חדשות
  • ההצלחה של הבלקברי Radar
  • אבטחת מידע : פעילות החברה בתחום
  • הכרזות של מכשירים חדשים ע"י השותפות של בלקברי TCL ו Merah Putih

עדיין מוקדם לדבר על נתוני הכנסות מתוכנה למכשירים שנמצאת תחת Mobility Solutions וכנראה שאולי בעוד 2 רבעים נקבל מידע כזה או אחר בנושא.

לגבי הכנסות כלליות ברבעון, כנראה שהיא תמשיך לרדת במעט כי החברה עדיין בתהליך אם כי בסיומו. אך אין הרבה סיבה לדאוג בעיקר כי לפי דברי מנהלי החברה בראיונות, לחברה יש מספיק כסף בבנק והם רואים תחילה של הכנסות שלא היו עד כה.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2503 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.