דלפו פרטים של חברת ספאם, כ 1.4 מיליארד כתובות מייל

אחת מהדליפות הגדולות בתקופה האחרונה בכל הקשור לפרסום פרטים אישיים של משתמשים. האתר MacKeeper מדווח כי חברת הספאם River City Media לא עמדה על המשמר ופרטים בהם החזיקו דלפו החוצה. ע"פ החוקר של MacKeeper, הוא נתקל במקרה במספר קבצי אקסל שבהם התגלו פרטים של לקוחות, כגון : דוא"ל, כתובת מגורים, כתובות IP ועוד.

החוקר נדהם כי לא היה צורך אפילו בלפרוץ את הסיסמא מכיוון שהקבצים היו פתוחים ונגישים ללא כל כלי אבטחה שיגן על המידע. העניין המטריד כאן הוא שבוודאי מידע כזה מוחזק בעוד חברות ספאם, ולא ידוע לנו על טיב האבטחה שלהם.

 

אז מה היה במסמכים שדלפו ? כך, 1.4 מיליארד חשבונות של לקוחות, כמות אדירה של מידע פרטי של משתמשים חשופה לכל. בנוסף התגלה שיטת העבודה של RCM (קיצור לשם החברה) שאפשר להגדיר אותה לא חוקית. איסוף פרטים של אנשים לצורכי SPAM, כאשר אחד הכלים היה לשלוח הצעות מפתות לאנשים כמו חופשות או עיסקאות טובות ובכך לקבל את פרטי האנשים.

בנוסף התגלה כי החברה הייתה מרוויחה הרבה כסף על שליחת דואר זבל למשתמשים של Google ו Yahoo, בסכומים של עשרות אלפי דולרים ביום. מדובר על כמות של 150 מליון דוא"ל שנשלח למשתמשי יהאו וכ מיליארד כאלה שנשלחו למשתמשי Google.

כשאתם מוסרים את הפרטים שלכם, כדאי לבדוק בדיוק למי אתם מוסרים את הפרטים, מי עומד מאחורי אותו דואר מפתה מאד. במיוחד כשאתם לא יודעים כיצד המידע הזה נשמר ומי חשוף אליו.

 

מקור.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.