הכוננים של WD שנקראים MyCloud, פרוצים לתקיפה מרחוק

Western Digital היא ענקית הכוננים החיצוניים ובשנים האחרונות אף מוכרת את כונני הענן שלה MyCloud. אני אמנם לא משתמש באחד כזה, אך מכרים רבים שכן משתמשים רואים בו כלי נהדר כדי להיכנס לתוכן אישי מכל מקום. העניין עם הכוננים הללו  הם שחברת המחקר Exploits.rs מצאה כי הכוננים הללו פרוצים לתקיפה של האקרים מרחוק.

חברת המחקר מצאה פרצות ובאגים בכלי ניהול של הענן מה שמאפשר להאקרים לעקוף את הסיסמא, להעלות קבצים, לצפות בהם, ולהכניס פקודות. ההאקרים יכולים לקבל שליטה מלאה בכונן שמבוסס ענן בקלות יתרה.

WD הגיבה עם תיקון לפירצה של מעקף הסיסמא בלבד, אך בתיקון שביצעה פתחה עוד פרצות. חברת המחקר Exploits.rs פרסמה את רשימת הפרצות לציבור כדי ליצור לחץ על WD לתקן את בעיות האבטחה. ע"פ חברת המחקר WD אינה מתייחסת ברצינות לבעיות האבטחה ובכך מזלזלת במשתמשים שלה.

ההמלצה היא לכל מי שמשתמש בכונן MyCloud, פשוט לנתק את הכונן מהרשת. זאת הדרך היחידה שתהיו בטוחים. לעת עתה.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2503 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.