בלקברי KEYone יגיע עם Snapdragon 625, מה זה אומר ?

שבוע אחרי השקת הבלקברי KEYone והחלטנו לנתח בצורה פשוטה את המעבד שמגיע עם המכשיר. אותו Qualcomm Snapdragon 625. מה הסיבה שהחלטתי לגעת דווקא ברכיב הזה ? כי הרבה טענו שהבחירה של בלקברי מאכזבת, מאחר והיום בשוק יש את מעבד ה 820 וה 821 החזקים הרבה יותר.

אז למה לדעתי בלקברי בחרה נכון ? אני אנסה להסביר את זה בדרך הכי פשוטה שיש. גם אני לא מבין גדול מאד במעבדים, אך ההבדלים המינורים בין המעבדים יכולים לקבוע אם המכשיר יהיה הצלחה או כישלון בשימוש הלקוח.

נתחיל בהסבר למשתמשים שאינם בקיעים מידי בנושא (ממש כמוני), לקואלקום, חברת עיבוד השבבים יש מספר סדרות של מעבדים. לכל סידרה יש את היתרונות והחסרונות שלה, ממש כמו לכל מוצר בשוק. יש את מעבדי ה 600,400,800 וסדרת ה200. בנוסף יש סדרה שמיועדת עבור מכשור לביש.

מעבד ה 625 שבו בלקברי בחרה, הוא מעבד יחסית חדש למרות שכתבו עליו שלא חדש. הוא מעבד שהיתרון הגדול שלו הוא היכולת לשמור על הסוללה ולאפשר למשתמש שעות רבות יותר של שימוש במכשיר ללא צורך בטעינה. כנראה שהבנתם את הבחירה של בלקברי רק לפי התכונה הזאת. אז כן, בלקברי בחרה במעבד הזה בעיקר בגלל התכונה הזאת. מדובר במעבד שמגיע עם Octa Core בניגוד ל Quad Core של מעבד ה821, כך שתוכלו לבצע יותר פעולות Multi Tasking תכונה שמשתמשי בלקברי צריכים לשימוש העיקרי שלהם.

מעבד ה 821 מיועד למכשירים שהצורך העיקרי שלהם הוא גראפיקה חזקה יותר ויכולת מציאות מדומה. המעבד הזה כמובן לא ישמור לכם על הסוללה באותה מדיה ומשתמשים כאלה יצטרכו להיות עם מטען צמוד קצת יותר.

בחירת המעבד של 625 היא מהלך שמראה על מחשבה, ייתכן ועם מעבד אחר מסדרת ה 800, היינו חווים אמנם יכולת משחקים וביצועים גבוהה יותר, אך בשימוש מאסיבי המכשיר שלנו היה מתחמם והורס את חווית השימוש.

ישנם מספר הבדלים נוספים בין המעבדים כמובן, אך כאן אנו נכנסים לעומק הקורה, והנושא אולי ידבר פחות.

כנסו לאתר של Qualcomm וקראו עוד על 625 ועל 821.

 

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.