דובים מחוברים שמזהים קולות, כנראה גם חושפים את המידע שלכם להאקרים

אם אתם הורים לילדים קטנים ורכשתם להם דובי "חכם" כזה שיודע לזהות קולות ולהגיב, כדאי שתבדקו טוב מה בדיוק הילד אומר לדובי. ע"פ מחקר של טרוי האנט שהוא סופר בתחום אבטחת המידע, דובי של חברת Cloudpets נפל קורבן לפריצה וגניבת מידע שפגעה בכ 800 אלף חשבונות.

ע"פ הדיווחים, הדובי מקליט את מה שמדברים אליו ובתוך הדובי נשמרו חוץ מהקולות, גם חשבונות דוא"ל של ההורים, סיסמאות כאלה ואחרות ומידע נוסף. מבחינת קולות מדובר על 2.2 מליון הקלטות שלפי טרוי נגנבו ע"י הפורצים.

טרוי טוען שהוא עלה על הדליפה של המידע מהצעצוע המחובר (IOT Toy) ממש במקרה במהלך חודש פברואר, כאשר ניסה להירשם ולקבל את האישורים כמו כל חשבון שנפתח ואז הבין שיש עניין עם המוצר וחשבון הענן של החברה שאף השאירה את הפרטים חשופים באתר שלה ללא צורך בסיסמא, ומשתמשים יכולים לראות מידע של משתמשים אחרים בקלות יתרה.

החברה כבר הותקפה בינואר 2017 ונדרשה לשלם סכום כופר, בגין מידע שנגנב מהשרתים שלהם, כך שלא מדובר בפעם הראשונה שהחברה מסתבכת. העניין המטריד הוא שאחד הלקוחות שהמידע שלו דלף ניסה להתריע בפני החברה מספר פעמים אך נדחה כל פעם.

חוסר הרצון של חברות להודות ולהפנים את חשיבות שמירת המידע של לקוחות, עלול לגרום לנזקים קשים מאד ונזק כספי רב עוד יותר.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2503 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.