האם הארגונים בקנדה מוגנים מפני תקיפות ? מסתבר שלא

בסקר מקיף שנערך בקרב מנהלים בכירים ויזמים בקנדה, התקבלו תוצאות שצריכות להדאיג גם את החברות עצמן וגם ובעיקר את הלקוחות שסומכים על החברות הללו שהמידע שלהם נשמר היטב. כחצי מהמנהלים ורבע מהיזמים הודו כי החברות שלהם סבלו בשנה החולפת מפריצות ותקיפות סייבר.

הבעיה העיקרית שעלתה בסקר אף מדאיגה עוד יותר כאשר הנשאלים בסקר היו בטוחים שהארגונים שלהם מוגנים מפני תקיפות כאלה, והארגונים שסבלו מפריצות מכובדת מאד ומדאיגה באותה נשימה. בין החברות תמצאו את Loblaw Cos, חברת הצמיגים הקנדית, וקוויבק SAQ שהיא אחת מרשתות האלכוהול הגדולות במדינה.

אנחנו לרוב מדברים על הצורך בהגנה מפני פשעי סייבר כאלה ואחרים, ועל החשיבות של העניין. אך יש פער קריטי שמונע מהרבה חברות להגן על עצמן, וזה העניין שהן חושבות שהן מוגנות מספיק. אחרי שהובן שהן לא ממש מוגנות, אולי הן יסתכלו על רמת האבטחה שלהן ויתחילו להגן על המידע של הלקוחות שלהם ועל המידע הפנימי שלהם כפי שהיה צריך להיות עד כה.

מעניין לדעת מה המצב של החברות בישראל, ברמת האבטחה. בישראל יש עלייה גדולה בחברות הזנק בתחום הסייבר, אך האם הארגונים הגדולים מוגנים מספיק או שהם כמו עמיתיהם מקנדה, רק חושבים שהם מוגנים ?.

אנחנו כנראה נגלה בקרוב.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2503 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.