מה הסיבה שה SDK של BBM הוא מהלך חשוב מאד

לפני כשבוע וחצי בערך פרסמנו שבלקברי שחררה את ה SDK של BBM למפתחים. כשמסתכלים על זה מרחוק זה נראה עוד מהלך רגיל של בלקברי, אך כשנכנסים לעובי הקורה, מדובר במהלך נכון מאד של בלקברי.

אז מה זה אומר שבלקברי תאפשר גישה ל API של BBM עבור ארגונים ? במילים פשוטות, בלקברי תאפשר לחברות להשתמש במנוע של BBM Enterprise ולהטמיע אותו בתוך האפליקציות הארגוניות של אותן חברות ובכך להגיע לרמת אבטחה גבוהה מאד ולא מתפשרת,ביצוע שיחות קול ווידאו מאובטחות ובאיכות וכמובן להנות מהיכולות של BBM.

תדמיינו לעצמכם שאתם מדברים עם נציג מכירות דרך אפליקציה בין אם זה בצ'אט או ווידאו, האם אתם יודעים שהתקשורת בינכם מאובטחת? אולי האם השרת יידע לעמוד בעומס ? הרי שיחות כאלו מתבצעות בכמויות גבוהות מאד ברחבי העולם. כאן בלקברי נכנסת ומאפשרת לארגונים "להתלבש" על BBM לארגונים ולהשתמש בה מבלי להשתמש באפליקציה נוספת אלא ישירות מתוך האפליקצייה הארגונית.

אבל לא רק, אנשי משטרה יוכלו להזרים ווידאו בזמן אמת ליחידה כאשר הם מתעדים אירועים, כך המפקדים שלהם יידעו לתת מענה בזמן אמת גם כן, והכל בדרך מאובטחת.

כיום בשוק יש חברה אחת שמובילה את השוק והיא מבוססת על רשת ה HTTP ורמת האבטחה שלה לא עומדת בסטנדרד של בלקברי או ביכולות של BBM Enterprise, בלקברי כאמור מציעה שירות מבוסס ענן שאינו מצריך מארגונים להשקיע כסף רב בכל המבנה הזה, זה כמובן יתרון נוסף במהלך של בלקברי.

בואו ניקח דוגמא,אתם נכנסים לבית חולים לבדיקה והרופא שבודק אתכם רוצה רגע להתייעץ עם רופא אחר, בשיחת ווידאו אחת דרך אפליקצייה שמשמשת את הרופאים הרופא השני יכול לייעץ מבלי להגיע לחדר, והכל כמובן מבלי שמידע ידלוף או ייפרץ, כי מי מאיתנו רוצה שהמידע האישי שלו יהיה זמין לכל תוקף.

אמנם גם לפני בלקברי מדובר בשוק שהוא יחסית קטן, אך הוא מתפתח במהירות עקב הרצון של חברות להיות הרבה יותר ניידות והשימוש באפליקציות יעודייות לעובדים ע"י הרבה ארגונים ברחבי העולם, לדוגמא עבור אנשי מכירות. הצפי של אנליסטים שהשוק שאליו בלקברי נכנסה החודש עתיד להיות כזה שיכניס מיליארדים בשנים הקרובות.

זה הזמן של מפתחים ברחבי העולם לגשת לכלים שבלקברי נותנת ולתהחיל להניע את BBM לארגוהים בחברות שלהם. אחרי הכל זה יישמור על פרטיות והביטחון של הרבה אנשים מפריצות ותקיפות בזמן שהם בסה"כ חולקים מידע עם ארגון שנותן להם שרות.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.