אפליקציות אנדרואיד ברכבים מחוברים, קלים יותר לפריצה

חוקרים של קספרסקי ביצעו בדיקה על מספר אפליקציות אנדרואיד שמותקנות ברכבים חכמים והמסקנות שלהם לא ממש משמחות. החוקרים ביצעו בדיקה על 9 אפליקציות (לא ציינו את השמות שלהם) ובבדיקה מצאו כי 7 אפליקציות מתוכם קלות מאד לפריצה ע"י האקרים.

בבדיקה שבוצעה ע"י החוקרים התגלה כי אמנם האפליקציות מאפשרות להשתלט על המערכת של הרכב, אך נכון לעכשיו לעכשיו לא מאפשר לבצע הנעה של הרכב, שזה קצת יותר טוב מהאיכות של הטסלה (רכב חשמלי) שנפרצה לפני מספר חודשים ואיפשרה לפורץ להשתלט על הרכב באופן מלא, כולל שליטה מלאה על הרכב בנהיגה.

ואיך אפשר לבצע את הפריצה ? אם ביצעתם Root למכשיר וחיברתם את המכשיר לרכב, זה הטירגר שמאפשר לפורץ להשתלט על הרכב דרך החיבור בין הטלפון למערכת של הרכב. התוקף צריך לגרום למשתמש להתקין אפליקציה כזאת או אחרת, דבר שהוכח כפשוט מאד ובאותו רגע הרכב שלו.

ויקטור צבשייב מקספרסקי אמר,

“Why don’t connected car application developers care about security as much as the developers of banking applications? They’re also controlling very valuable things for the user, but they’re not thinking about security mechanisms.”

זה הזמן של חברות רכב לפנות לבלקברי שיודעת לאבטח רכבים כחלק מעולם ה IOT.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.