פעם שלישית גלידה, יאהו מדווחת על פריצה שלישית

אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. חברת האינטרנט Yahoo מדווחת היום על פריצה נוספת שבוצה לשרתי החברה. הפעם מדובר בפריצה שנסגרה בדצמבר 2016, והופעלה ע"י התוקפים בין השנים 2015 ל 2016. 

הפעם הפריצה התרחשה ע"י שימוש ב Cookies של משתמשים שהגיעו ליידי התוקף מתוך המערכת עצמה של יאהו. בעזרת ה Cookies התוקף כלל לא היה צריך סיסמאות של משתמשים, והדרך לאיסוף מידע של משתמשים הייתה פתוחה וקלה עד מאד להשגה עבורו.

זאת הפריצה השלישית שיאהו מדווחת עליה, כאשר 2 הפריצות הראשונות נחשבות עד היום מהגדולות שבוצעו בעידן של היום. למעלה מ 500 מליון משתמשים של יאהו נחשפו לפריצות ולאיבוד פרטייהם האישים.

נראה כי יאהו לא למדה את הלקח שלה, והזנחת עולם הסייבר תעלה לה הרבה יותר מאיבוד אמון המשתמשים שגם כך בקושי מאמינים במוצר. גם העסקה עם Verizon כנראה תעלה על מוקש, כאשר ענקית הסלולר האמריקאית כבר הביעה את רצונה לסגת מעיסקת הענק.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.