נתח שוק של 0% ? בלקברי מגיבה לפרסום של גרטנר

גרטנר פרסמה את נתחי השוק לפי מערכות הפעלה ולראשונה בלקברי הופיעה תחת 0%. אנחנו ב BerryIL ובעוד אתרים ברחבי העולם כולל מספר תוכניות רשת, הסברנו את המשמעות של המספר הזה, שהוא לא "לא נכון" אלא קצת לא מדויק לנוכח העבודה שבלקברי לא השיקה מכשיר בלקברי 10 בשנה האחרונה וכי החברה עברה למערכת ההפעלה של אנדרואיד ועיקר החברה מתרכזת בתוכנה.

המכשיר האחרון שבלקברי השיקה עם בלקברי 10 הוא ה Passport על כל דגמיו אי שם ב 2015, כלומר בקרוב מאד במשך שנתיים בלקברי לא השיקה מכשיר חדש שפועל עם מערכת ההפעלה שלה. ועדיין בלקברי מכרה כ 200 אלף מכשירי בלקברי 10 ברבעון האחרון, ללא כל שיווק או ניסיון למכור אותם.

As has been widely communicated, our current strategy focuses on providing state-of-the-art software and security for enterprise and devices. As part of this aggressive pivot to software, we have shifted away from hardware and toward a licensing model where partners develop hardware and distribute and market the BlackBerry brand. We are very excited about the new BlackBerry branded smartphones that our licensing partners – TCL, BB Merah Putih and Optiemus – will soon be introducing.

התגובה של בלקברי היא מדוייקת מאד. החברה שבחודשים האחרונים העבירה את מרכז הכובד לפיתוחי תוכנה עבור מכשירים, IOT וניהול ארגונים, את פיתוחי המכשירים,עיצוב ומכירתם הם העבירו ליצרניות ברחבי העולם כחלק מהסכם.

הנתונים הללו פחות מטרידים את בלקברי מכיוון שהיא כבר לא מייצרת את המכשירים בעצמה ואינה נמצאת בתחרות מול גוגל ואפל באופן ישיר.

בלקברי מתרכזת בעולם הרכבים,הרפואה ועולם המשאיות (עם ה Radar) ושם היא רואה את העתיד שלה כחברת תוכנה. בנוסף לאחרונה החברה החלה להיות בחזית של ה Cyber Security שעתיד להיות אחד הנושאים החמים בשנים הקרובות.

בזמן שלפי נתונים לבקברי יש 0% נתח שוק עם בלקברי OS, באנדרואיד הסיפור שונה לגמרי.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.