סוס טרויאני בשם Marcher מתחזק מאד ופוגע בהרבה משתמשים

Marcher הוא סוס טרויאני יחסית וותיק והוא מוכר עוד מ 2013. הנוזקה למי שלא מכיר, יודעת לחקות את ה Google Play Store ולרמות את המשתמשים שמכניסים את פרטי החשבון שלהם לתשלום.

הנוזקה ע"פ מחקרים שבוצעו לאחרונה התחזקה בתקופה האחרונה כאשר התוקפים שמחדירים את הנוזקה, סימנו מטרות בארה"ב,בריטניה,צרפת,פולין ועוד מספר מדינות ברחבי העולם. עד כה ידוע על כ 11 אלף מכשירים שנפגעו מ Marcher כאשר לפי המחקר על השרתים של התוקפים ישנם כ 1300 מספרי כרטיסי אשראי של משתמשים מרחבי העולם.

הנוזקה כבר לא רק מחקה את החנות של גוגל, היא יודעת גם לחקות אפליקציות, כאשר תורידו אפליקציות נגועות ותפתחו אותם, אתם תקבלו עמוד כניסה מזוייף שאינו קיים באפליקציה התקינה. בכך התוקפים משיגים את המידע שדרוש להם מהטלפון של המשתמש. Marcher אף יודעת לחסום אפליקציות של אנטי וירוס שמותקנות על המכשירים – אמנם לא את כולם כך זה עלול לעבור מתחת לרדאר שלכם.

חשוב מאד כמו תמיד, להוריד אפליקציות רק ממקור אמין.

מקור.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.