סקירה תקופתית : אני וה Priv שלי

ברוב המקרים אנחנו רגילים לסקירות מכשירים לאחר שבוע שימוש ולרוב הסוקרים ידברו על התקולות הראשוניות שעלולות לפגום בחוויה. לאחר יותר משנה, סקירה של מכשיר יכולה להיות הרבה יותר אמיתית כלפי המשתמשים שבוחנים אפשרות לרכוש מכשיר חדש. אם כך החלטתי לקחת את הבלקברי Priv שנמצא איתי בערך מחודש אפריל שעבר (10 חודשים בערך) ולבצע סקירה על המכשיר במצבו הנוכחי. אתם כמובן יכולים לקרוא/לראות את הסקירה הראשונה ולמצוא את ההבדלים.

אפשר להתחיל אולי בעקב אכילס של ה Priv בימיו הראשונים ואולי התלונה הכי חמורה על המכשיר. המכשיר היה מתחתם מאד בקלות יתרה אפשר לומר. היום מדובר בעולם אחר לגמרי, כאשר מאז העדכון לגרסה 6 (מרשמלו) החל שיפור ניכר בכל הקשור להתחממות המכשיר.

כיום ובשימוש יחסית אגרסיבי המכשיר כמעט ואינו מתחמם ובמהלך חודש שלם המכשיר התחמם פעם אחת בלבד וגם זה למספר שניות וחזר לעבודה רגילה.

בלקברי ביצעה עדכונים רבים לאפליקציות שלה בשנה האחרונה מה שגרם למכשיר להיות הרבה יותר שמיש, וזורם הרבה יותר בעבודה. אפשר לציין את העדכונים של המקלדת, כאשר כיום להחליף שפה זה פשוט ואף ניתן לבחור באיזה דרך נוח לכם להחליף. אתם יכולים להשתמש בכפתור הגלובוס או החלקה על המקלדת מימין לשמאל (במקלדת וירטואלית).

גם בגזרת הבלקברי Hub נעשו שינויים רבים ונוספו תכונות חשובות כגון חתימה לחשבון בעזרת קידוד קליל מאד, שיפור ביכולות פתיחת/קריאת קבצים מצורפים והתחברות עם עוד שירותים כמו שרתים נוספים עבור ארגונים וגם רשתות חברתיות כמו אינסטגרם, מסנג'ר של פייסבוק ועוד.

אם יש מקום שבלקברי יכלה ועדיין יכולה לשפר, אפשר להזכיר את המצלמה. המצלמה עצמה נהדרת, באמת. מדובר במצלמה שבתנאים רגילים בהחלט עושה את העבודה מצוין, התמונות שאפשר להוציא באור יום לא נופלות מהרבה מצלמות בשוק במיוחד אם אתם בעיקר מצלמים תמונות של רגעים מהחים ופחות מנסים להיות צלמים מקצועיים.

בתאורה פחות טובה, המצלמה עדיין מאכזבת, וכאן עם עדכון לתוכנה של המצלמה בלקברי יכולה לשפר גם את הנושא הזה.

אפשר לסכם את הבלקברי Priv בכך שהוא הגיע לשלב בגרות והוא התייצב מאד מאז העדכון לגרסה 6 של אנדרואיד. מדובר במכשיר שעדיין לא נופל מהרבה מכשירים אחרים, וכנראה שאם לא היו קוראים לו בלקברי, הוא כנראה היה מצליח הרבה יותר.

צפו בסקירה הראשונה שלנו של ה Priv.

משתמשים ב Priv ? שתפו אותנו ואת הקוראים בחוויה שלכם עם המכשיר.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.
  • סקירה מעולה , ואתה צודק בכמה נקודות , אחד הטיפול בהתחממות שכבר לא קיים אלא רק בהפעלה gps עם טעינה ..
    ושתיים המצלמה שלא מצליחה לצלם שום דבר בתנועה גם האיטית ביותר.. מעניין לדעת איך הדבר מתבטא בdtek 50-60 .. אם מדובר במצלמה מיושנת וזולה או הזנחה תוכנתית כלשהי ,אגב איזה חיישן מצלמה משולב בpriv ידוע לכם ?

    • תודה, אני לא סגור לגבי החיישן אך לדעתי מדובר במשהו גרמני. לגבי ה DTEK50 וה DTEK60, תמיד טוב שיש את שלומי.

  • dragon

    כתבה טובה ועניינית. אכן, גם אני משתמש במכשיר כמעט 10 חודשים, ולמעט פעם אחת (בעת האקטיביזציה הראשונית), אינני זוכר התחממות או גמגום או כל בעייה אחרת. אני חייב להודות שהמכשיר הנוסף שאני משתמש בו, סוניזד3 – יותר מהיר, יותר אלגנטי, חף מכל טעות, אבל בכל זאת – לפריו יש כריזמה מיוחדת, ולכן נעים לי להשתמש בו. מעבר לכך, הצליל עולה על המצופה, הייתי חפץ בנגן אורגינלי, המצלמה טובה פלוס, והטעינה פנטסטית. אני ממליץ!