משולחן העורך : על בלקברי ו בלקברי Mobile

הרבה זמן לא ישבתי לכתוב טור אישי ולא חדשותי בצורה כזאת או אחרת. הפעם בהשראת אתרים אחרים החלטתי לכתוב על מה שצופן לנו העתיד ועיקרו בהבדל בין BlackBerry לבין BlackBerry Mobile.

אנחנו יודעים שבלקברי היא חברת תוכנה, היא מציגה את זה בכל דרך אפשרית. התהליך מהפיכת החברה לחברת תוכנה לקח כמספר שנים בהם החברה שינתה כמעט לגמרי את פנייה והעיסוק העיקרי של החברה הוא תוכנה ו IOT וכמובן אבטחת מידע.

BlackBerry Mobile היא חברת בת או מותג שהיצרנית TCL, אותה חברה שחתמה עם בלקברי על הסכם למכירת,שיווק,תמיכה וכמובן בניית מכשירי בלקברי העתידיים. בימים האחרונים TCL החליטה שהיא תהיה ברקע בעוד המותג החדש BlackBerry Mobile תהווה את הפנים למכשירים החדשים.

בסוף החודש אנחנו נראה את השקת הבלקברי Mercury (ובשעה טובה גם את השם הסופי והרשמי שלו) ע"י BlackBerry Mobile כאשר בלקברי עצמה תומכת מהצד ומוודא שהמכשיר החדש תואם לסטנדרד שלה. חשוב להבין שהמכשיר לא מושק ע"י בלקברי עצמה למרות שהוא מקבל את השם של בלקברי.

אנחנו נחל להתייחס בנפרד לבלקברי וכמובן למותג ה Mobile שאחראי על המכשירים מבית TCL. בנוסף חובה לזכור כי בלקברי נמצאת בהסכם עם מפעל אינדונזי ועוד הסכם עם מפעל בהודו יגיע בהמשך ויהיה מעניין מאד לראות כיצד הם ימתגו את המכשירים, האם הם יתייחסו אליהם כ BlackBerry או למשל עם שיוך למדינה כגון BlackBerry Indonesia Mobile וכו'.

אנחנו עומדים בפני תקופה מעניינת מאד בכל הקשור לעולם המכשירים של בלקברי ובכל הקשור לעולם התוכנה שמתרחב מאד. אנחנו ב BerryIL נהיה כאן כמובן שכדי לעשות סדר ולעדכן בכל מה שחדש וחשוב ב 2 העולמות.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2504 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.
 • בלקברי Q10 עדיין יש ואטספ?

 • אכן. עד סוף יוני

  • גם בדגם classic עד יוני?

  • התמיכה במערכת ההפעלה תסתיים בסוף יוני. ללא קשר לדגם מכשיר זה או אחר

  • לא הבנתי מה הקטע שלהם

  • וואטסאפ רוצים לרכז מאמצי פיתוח בפלטפורמות הפופולריות ביותר.
   הם הפסיקו תמיכה בגרסאות ישנות של אנדרואיד ו-iOS וגם בפלטפורמות אחרות כגון BBOS כבר בסוף 2016. רק BB10 קיבלה ארכה של חצי שנה נוספת.

 • זאת אומרת המותג מת אבל השם חי .. לפחות זכיתי לקנות את המכשיר האחרון שלהם PRIV …שעושה עבודה נפלאה

  • המותג לא מת, פשוט מישהו אחר בונה אותו ומוכר אותו. בלקברי עצמה תעבוד צמוד מול המפעלים שחתמו איתם על חוזים.

 • מקווה שהמרקורי יגיע לישראל, ויהיה ניתן לעשות טרייד אין כמו עם הפריב