מספר עובדות על סייבר כדי להיכנס ל 2017 עם יותר ידע

אנחנו בתחילתו של עידן בו הפשע העיקרי עתיד להיות ברשת, או דרך מכשיר מחובר כזה או אחר. הרבה פעמים שאנחנו שומעים פשעי סייבר זה נשמע רחוק ולא קשור אלינו. נכון שעיקר הפשעים הם נגד חברות ענק או ממשלות, אך העתיד יהיה כזה שגם נגד משתמשים פרטיים כמוני וכמוכם יהיו הרבה יותר פשעי סייבר, ונגדם צריך להתגונן נכון.

  1. ההוצאות על נזק מפשעי סייבר יעמדו על $6 מיליארד דולר לשנה ב 2021. נכון להיום חברות מוציאות כ $3 מיליארד דולר על נזקים ישירים ועיקיפים שנגמרים כתוצאה מתקיפות סייבר. פשעי הסייבר הם למעשה הפשע בעל הצמיחה הגדולה ביותר בעולם הפשע.
  2. ההוצאות על פתרונות סייבר יגיעו ל $1 טריליון דולר עד לשנת 2021. סכום דמיוני לכל הדעות, בעוד היום חברות משקיעות כ $80 מיליארד דולר על תוכנות ופתרונות סייבר. הנתון הזה לא כולל את עולם ה IOT, מה שגורם למספר הזה לגדול משמעותית.
  3. עד 2019 יהיו כ 1.5 מליון תפקידי סייבר פנויים בשוק. כבר היום מתקשות חברות למלא את התפקידים החסרים ברחבי העולם, כאשר נכון לסיום שנת 2016 יש כמליון משרות פנויות בתחום. אם חשבתם לבצע שינוי קריירה, זה בהחלט משהו לחשוב עליו.
  4. עד 2020 יותקפו כ 4 מליארד אנשים בפשעי סייבר. עד לשנת 2020 יוכפל כמות המשתמשים ברשת, מה שיהפוך את פשעי הסייבר לפשע הנפוץ ביותר. למעט חברות סביר מאד שגם אליכם מישהו ינסה לפרוץ ולבצע פשע כלשהו.
  5. עד 2020 יהיו כ 200 מליארד מכשירים מחוברים שיצטרכו כלי שיגן ויאבטח אותם. כמעט כל מוצר יהפוך להיות עם רשת אלחוטית או אלקטרוני בכל דרך אחרת. מה שיאפשר לפרוץ ולבצע פשעים גם אם במקרה המחבט שלכם נשאר מחובר לרשת או שהמקרר לא מוגן מספיק.

חלק מהנתונים מדאיגים מאד, אך במידה ותעשה עבודה נכונה, ייתכן שנראה פחות הצלחות בתקיפות סייבר. לבלקברי לעומת זאת יש הזדמנות להיות מובילה בכל מה שקשור לעולם האבטחה של IOT, מה שהיא כבר עושה היום בהצלחה אך בסקלה גדולה הרבה יותר. אנחנו נרגיש הרבה יותר בטוחים שעל מוצר יהיה תו איכות של BlackBerry Secure.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2502 Articles

רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900.
עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה
שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה.
הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב
ביותר מעולם הבלקברי.