פלאפון משיקה שירות הגנת סייבר ללקוחות שלה, מה זה אומר ?

רשת פלאפון הודיעה כי נוכח הדרישה העולה להגנה על מכשירי טלפון בימים האלו, היא משיקה כלי להגנה על מכשירי הטלפון הניידים הפועלים ברשת שלה. Cyber Pelephone היא כלי אשר ירוץ על הרשת עצמה ולא במכשיר, ועיקרו להגן על המכשיר בזמן גלישה באינטרנט. השאלה הגדולה על מה זה באמת מגן, מכיוון שהיום מגוון ההתקפות על מכשירים ולא רק דרך רשת האינטרנט.

אם כך בואו נראה מה רשת פלאפון מציעה וכיצד היא מתארת את השירות, שזה חשוב מאד כדי להבין על מה היא מגנה ועל מה היא לא מגנה.

לפי פלאפון מדובר בכלי הגנה על הרשת הסלולרית, בלבד. מה שאומר שהיא תגן עליכם במהלך גלישה באתרים דרך דפדפן המכשיר לדוגמא ולא אם הורדתם אפליקציה כזאת או אחרת עם נוזקה או ברשת WIFI שבה אתם גולשים.

פלאפון הגדירה 3 מצבים של הגנה בהם ניתן לראות בבירור כי ההגנה היא על הגלישה באינטרנט כאשר במצב המחמיר ביותר כוללת חסימת אתרים שחשודים בנוסף למניעת אתרים שלדוגמא ינסו לגנוב מידע או להתקין לכם וירוס על המכישר. כל זאת כמובן רק דרך גלישה.

השירות אינו מגן מפני הורדת אפליקציה (הדרך הפופולארית להתקין נוזקות או לגנוב מידע) כך שייתכן שתהיו מוגנים ברשת, אך מישהו כן יוכל לבצע לכם Root במכשיר ולקבל את המידע שהוא צריך.

הכיוון של פלאפון הוא נכון והוא עדיין יותר ממה שקיים היום בשוק. עדיין מדובר בפתרון מאד חלקי וייאפשר לפריצות להתחרש במכשירים של משתמשים.

גשו לעמוד של פלאפון בנושא.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2502 Articles

רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900.
עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה
שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה.
הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב
ביותר מעולם הבלקברי.

  • על פי אתר פלאפון זה כן מגן על התקנת אפליקציות זדוניות
    Anti Malware מניעת התקנה של תוכנות זדוניות: וירוסים, רוגלות, כופר, תוכנות פרסום ועוד על המכשיר

  • רק אם זה דרך קישורים במייל שקיבלת