המוסדות הפיננסים בעולם צריכות לשים את ה Cyber Crimes בראש סדר העדיפויות

2017 הולכת להיות שנה שבה Cyber Security תהיה הנושא המרכזי כשמדברים על אבטחה. אם יש מקום שבו לנו הלקוחות והאנשים הפרטיים חשוב מאד להיות עם מודעות Cyber, זה העולם הפיננסי, בין אם מדובר בקרנות כאלה או אחרות ובנקים כמובן.

נכון להיום אנחנו לא יודעים מהי מידת האבטחה של כל בנק ועד כמה אנחנו באמת בטוחים, כלומר כמה הכסף שלנו בטוח באותם מוסדות שמרוויחים הרבה כסף.

לפי יו"ר איגוד הסייבר הבריטי המצב מדאיג מאד, כאשר הוא שלח מכתב שעיקרו אומר שנכון להיום המצב לא מזהיר והרבה בנקים חשופים לפריצות של האקרים.

פתרון שמוצע הוא הקמת גוף רגולטור שיהיה אחראי לבדוק את מידת האבטחה של הגופים ששומרים לנו על הכסף ע"מ שאנחנו האזרחים נוכל להיות רגועים כאשר אנחנו מעבירים כסף דרך אפליקציה או באתר, וכמובן בזמן שהכסף שלנו שוכב בבנק.

גם בארץ יש צורך בשקיפות של הבנקים בנושא, מכיוון שחוץ מתנאים טובים, כלי נוסף שיעזור לנו לבחור את הבנק שלנו יהיה עד כמה הוא בטוח מפני פריצה וגניבת הכסף שלנו.

כשאתם מבצעים פעולות מאפליקציות או אתרים, כדאי מאד לבדוק בהסכמים מול הגוף הפיננסי אם הוא מזכיר את רמת האבטחה שלו.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2312 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.