התגלתה פרצה במספר נתבי Netgear, ניתן לפרוץ אליהם בקלות

תראו כמה זה פשוט לפרוץ לכם למחשב או לסמארטפון בכלל מבלי לנסות להיכנס אליהם ישירות. חברת מחקר און ליין בשם AceWorm גילתה לפני זמן מה פירצה במספר נתבים של חברת Netgear. אם שאלתם, עד כה Netgear לא סגרה את הפרצה המדוברת.

הפירצה מאפשרת להאקרים לחדור לכם לנתב ומשם לעוד מכשירים בקלות, כאשר הדבר לא דורש מהם יותר מידי פקודות. בכתבה המלאה אף יש קישור שפרסמה חברת המחקר להוראות פריצה.

Aceworm פנו לחברת Netgear עוד בחודש אוגוסט אך עד כה לא קיבלו תשובה חזרה לגבי הפרסום.

ע"מ לחדור לנתב, על האקר לגרום למשתמש להיכנס לעמוד מזוייף וזאת ע"מ שילחץ על קישור מסויים, ומשם הדרך קצרה עם מספר פקודות קצרות. הנתבים שבהם התגלתה הפרצה הם : R7000, R6400 וגם R8000, מומלץ לבצע בדיקה לגבי הנתב שלכם.

אם זה לא מספיק חברת מחקר אחרת דיווחה על עוד נתבים בעלי אפשרות פגיעות.

עולם ה Cyber Security משפיע על כולנו, וגם על המשתמש הבודד לוודא שהוא מוגן מפני פריצה למכשירי האלקטרוניקה שבבית. בתקופה האחרונה אנחנו עדים לעלייה בכמות הוירוסים והנוזקות שמתגלות מה שמראה על עלייה בערנות והרצון לא להיפגע.

הרצון של האקרים לחדור למכשירים כמו מחשבים וסמארטפונים (עדיף מאשר ממש לפרוץ פיזית לבית) ע"מ לשלוף מידע אישי ואז לנצל אותו ע"נמ לסחוט את הנפרץ או כל דבר אחר, רק גדל.

אם אנחנו נשים יותר לב, ולא נחייה בגישה של "לי זה לא יקרה", אנחנו נהיה מוגנים הרבה יותר.

כנסו לפרסום המקורי ב Fortune.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2312 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.