פרסום ב Market Watch : המציאות של פשעי סייבר, ההאקרים יצליחו להיכנס

אחד הנושאים החמים ביותר בשנה האחרונה הוא אבטחת מידע ברשת והנגזרת שלו פשעי סייבר. בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בפרט אנחנו שומעים יותר ויותר על חדירות של האקרים לרשתות שאמורות להיות מאובטחות, ואף שמענו על מספר מקרים מלפני מספר שנים בהם חברות ענק נפרצו ומליוני משתמשים נפגעו כתוצאה מכך. חברות כמו יאהו ו Dropbox נכשלו ברמת האבטחה שלהן כאשר מאות מליונים (500 מליון רק ביאהו) נפגעו.

פרסום באתר Market Watch טוען כי בשנים הבאות להאקרים יהיה יותר קל לחדור לרשתות, וכי עלינו להשלים עם זה במובן מסוים. ע"פ הכתבה 2016 הייתה שנת שיא בעלות של פשעי סייבר וכי עד שנת 2021 נגיע לעלות של 6 מיליארד דולר עלויות בענף.

סטטיסטית לחברות לקוח למצוא האקר שחדר למערכת 5 חודשים וזאת אם הוא בכלל מבצע פעולה כלשהי מכיוון שהאקרים רבים בכלל נמצאים במצב פסיבי לאחר הפריצה לשרתים של החברה המיועדת.

במהלך הפרסום נכתב כי למעשה ארגונים ממשלתיים מודים כי אין מה לעשות בנידון, אך לדבר אחד אין התייחסות כלל בפרסום, מי כן יכול לעצור את פשעי הסייבר בארגונים הגדולים שלרוב מבזבזים כספים רבים, רק לא על מה שבאמת צריך.

בלקברי היא מובילה בתחום אבטחת המידע בין אם מדובר בעולם הסלולר או ה IOT. השרתים של בלקברי והזרועות שלה במיוחד חברת יעוץ ה אבטחת הסייבר שרכשה בשנה האחרונה, מביאות אותה למצב שבו היא אחת החברות היחידות שניתן לסמוך עליהן ע"מ שבעתיד לא יפרצו לכם לרכב, או לכל מוצר חכם שמתחבר לרשת הביתית או בארגון בו אתם עובדים.

רק לאחרונה דיווחו על חדירה לרכב של טסלה, מצב מסוכן בו לאדם זר יש שליטה על הרכב שלכם. השליטה נלקחה ע"י שימוש ברשת של הרכב, כך שהפריצה הייתה במקור לסלולרי של אותו נהג כאשר הפורץ הצליח לגשת ל Root של המכשיר. מכיוון שבמכשירי האנדרואיד של בלקברי לא ניתן לבצע Root, אותו פורץ היה נכשל במשימתו.

בעידן של היום, חשוב מאד לשמור על אבטחה. ואנחנו נשמע יותר יותר על BlackBerry Secure, תו איכות לאבטחת מידע.

קראו את הפרסום של Market Watch.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2312 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.