נוזקה חדשה פרצה למליון חשבונות גוגל

חברת האבטחה הישראלית Check Point חשפה כי נוזקה חדשה בשם Gooligan הצליחה לפרוץ כמליון חשבונות של משתמשי גוגל. ע"פ המחקר הנוזקה מצליחה לחדור כ 13 אלף חשבונות מידי יום.

הנוזקה היא גרסה מחודשת לנוזקה שכבר נמצאה בעבר באפליקציה ב Google Play, בשם SnapPea. הנוזקה מתחילה לפעול לאחר התקנת אפליקציה צד שלישי והיא חודרת ל Root של המכשיר שלכם, ומשם היא שואבת את כל המידע על חשבונות הגוגל שלכם.

ידוע כי ב Google Play ישנם למעלה מ 30 אלף אפליקציות שמכילות בתוכן נוזקות כאלו ואחרות והאקרים ברחבי העולם נמצלים אותם בכל רגע.

ה Googligan יודעת לפגוע במערכות ההפעלה הבאות של גוגל : Jelly Bean, קיטקט, ולוליפופ.  כך שהיא מכסה כ 74% ממשתמשי האנדרואיד בעולם.

לגבי מכשירי האנדרואיד של בלקברי, סביר להניח שאתם לא נפגעתם. גם אם הייתם עם אחת ממערכות ההפעלה המצויינות מעלה, למכשיר שלכם לא ניתן לבצע Root.

רוצים לבדוק אם החשבון שלכם נפרץ ? כנסו לקישור הבא.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2312 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.