זה מה שקורה כמנסים לבצע Root לבלקברי Priv

The Most Secure Android, זה הסלוגן איתו בלקברי משווקת את ה DTEK50, ה Priv אינו שונה במבחינת מערכת ההפעלה שלו, ורשת החלו לצוץ הוראות כיצד ניתן לבצע Root למכשיר הבלקברי Priv. לאחרונה צץ לו אתר שעדכן כי ניתן לבצע Root ואלו השלבים. בלקברי כידוע עשתה מעשה שעד לפני שנה (עם השקת ה Priv), לא נראה בעולם האנדרואיד, מכשיר מאובטח שלא ניתן לבצע לו Root.

Root הוא מצב בו המשתמש נכנס להגדרות המכשיר  ומקבל שליטה מלאה עליו מעבר להגדרות המכשיר שניתן לשנות באופן רגיל. בהליך שכזה המשתמש יכול לשנות את גרסת האנדרואיד, כניסה כזאת לבסיס המכשיר פותחת אותו כמובן ל Malware.

האתר טוען שבאופן פשוט ביותר, אם תורידו אפליקציה בשם KingRoot app, ותתקינו כמה התקנים ותשנו את המכשיר למצב פיתוח, כל מה שתצטרכו זה ללחוץ על Root והמכשיר ייפרץ.

אתם בטח מנחשים מה קרה, זה לא ממש עבד. כנראה שמי שפרסם את ההוראות לא בדק לפני, אחרת לא היה מפרסם. כבר במאי ניסו ולא הצליחו. מעניין מה גרם להם לחשוב שעכשיו זה יהיה שונה.

Robert מ UTB ניסה לפעול לפי ההוראות, רק בשביל הספורטיביות. The Most Secure Android כבר אמרנו ?

root2-169x300

ואז הוא ניסה בדרך אחרת, אתם מנחשים איך זה הסתיים.

root1-169x300

מה דעתכם ? שתפו אותנו.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2312 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.
  • dragon

    השאלה היא מהי התועלת בביצוע הרוטינג? האם האפשרות לבצע שינויים כוללת שיפור פונקציות במכשיר בצורה דרמטית? אפשרות ליישומים חדשים/חזקים/יוצאים מן הכלל? השאלות שלי הם מעמדת התם, שלא מבין ממש ברמה המקצועית.
    מצד אחד, יש לי רושם ששוב חוזרים אל הניסיונות האוויליים עליהם קראתי מדי פעם, על הפלת הסמארטפון מגובה רב, דריסתו בצמיגי מכונית, הטבעתו באסלה ושאר ניסיונות "מדעיים", כאילו שמישהו יעז לעשות דברים כאלה למצלמה היקרה שלו, או לטלוויזיה UHD4K שזה עתה נרכשה… ומצד שני – זו דרך החשיבה המדעית, לא כן?
    למה בכלל חברות לא חוסמות לאלתר את האפשרות לעשות רוטינג?

  • הרבה משתמשים מבצעים פעולת ROOT בעיקר כי היצרניות מעמיסות על מערכת ההפעלה ובעזרת ה ROOT המשתמשים יכולים לשנות את גרסת האנדרואיד שלהם. ברגע שבוצע ROOT המכשיר נהיה חשוף יותר לוירוסים ופרצות אחרות.

    נראה לי שהן לא חוסמות כי זאת השקעה… ואולי מפחדות שמשתמשים לא ירכשו את המכשירים שלהם.