מדריך : כיצד להנגיש את המכשיר לכבדי שמיעה או ראייה בבלקברי 10

אם יש הגדרה שכמעט רוב המשתמשים לא נוגעים בה היא ה Accessibility, מדובר בהגדרות המכשיר עבור משתמשים שיש להם צורך קצת שונה, ובעזרת בלקברי 10 הם מקבלים מענה מצוין כדי להשתמש במכשיר.

התכונה המרכזית של Accessibility היא ה Screen Reader, טכנולוגיה שמאפשרת Text to Speech ממגון אפשרויות כמו קריאת מסמכים, מיילים, SMS וגם כותרות של קבצי מדיה למינהם. ברגע שתפעילו את האפשרות, המכשיר יכל לדבר ולהדריך אתכם בצורה קולית, כך שאם אתם כבדי ראייה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק להקשיב ולפעול לפי ההוראות. המערכת מתקדמת וכל פעולה שתבצעו תקבלו הסבר קולי למה נעשה.

img_20161016_164539

דוגמא : המסך נעול וכבוי, אם תלחצו על הכפתור הדלקה של המכשיר, ה Screen Reader יסביר לכם שהמסך נעול, יגיד לכם מה השעה והתאריך (שמופיעים על המסך) ויסבירו לכם שבעזרת החלקת האצבע מלמטה למעלה, תוכלו לפתוח את המכשיר מנעילה. אם יש לכם אפליקציות פתוחות, המערכת גם תגיד כמה כאלו יש, ומהן האפליקציות.

img_20161016_164533

בנוסף תוכלו להגדיל את הפונטים במכשיר בעזרת Magnify Mode וגם להפעיל או לכבות תכונות כמו בהירות המסך, הפעלה של התאמת המכשיר לבעלי מוגבלות שמיעה ותמיכה ב Teletypewriter בזמן שיחה לאלו שצריכים.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2420 Articles

רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900.
עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה
שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה.
הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב
ביותר מעולם הבלקברי.