עדכון קרוב למקלדת של BlackBerry במכשירי האנדרואיד ישלב בחזרה את לחצן הגלובוס להחלפת השפה המהירה

כאשר קיבלנו את העדכון הקודם למקלדת של BlackBerry במכשירי PRIV ו-DTEK50, מצאנו כי אמנם הוכנס שיפור מהותי במנגנון החלפת השפה אך לדעתינו הוא לא היה נוח/מספק.

להזכירכם, ניתן כיום להחליף שפת הקלדה (לדוגמה בין עברית לאנגלית) באופן מהיר ע"י החלקה על מקש הרווח. יחד עם זאת, ההחלקה חייבת להתבצע עם כיוון שפת ההקלדה, שאם לא כן, אתם תגרמו למחיקת מילה שלמה. כלומר, אם הינכם מקלידים בעברית, הרי שעליכם להחליק את האצבע על מקש הרווח מימין לשמאל, ולהפך באנגלית. אמנם, עם הזמן אני חייב להודות שגם אני התרגלתי לזה, אך כאשר קיבלתי לראשונה את העדכון, הייתי לא מרוצה – בלשון המעטה!!

אי לכך, עוד באותו יום יצרנו קשר עם BlackBerry, ולשמחתנו, הם לא ניפנפו אותנו אלא קישרו אותנו עם מנהל המוצר האחראי בין השאר על פיתוח אפליקציית המקלדת. לאחר מספר דיונים במייל בהם החלפנו רשמים ותארנו איך  היינו רוצים שיהיה מנגנון החלפת השפה, קיבלנו אישור לכך שבעדכון הבא של אפליקציית המקלדת, יוכנסו השינויים שביקשנו. עם זאת, לא היה ניתן בשעתו לספק לנו מסגרת זמן.

והנה היום אחה"צ קיבלנו מייל ממנהל המוצר, המבשר לנו כי עדכון לאפליקציה זמין למשתתפי תכנית הבטא, וכי הוא אכן מכיל את השינויים המדוברים. מיד עדכנתי את האפליקציה בשני המכשירים ואכן, אני שמח לבשר כי אכן זה עובד נפלא!!

על מנת להבהיר, השינויים נוגעים אך ורק למקלדת הוירטואלית. החלפת שפה במקלדת הפיזית ממשיכה להתבצע ע"י שילוב המקשים alt+Enter כפי שנהוג היה בכלל מכשירי ה-BlackBerry מאז ומעולם.

אז מה למעשה ביקשנו שיהיה:

 1. ראשית, מי שנוח לו עם החלפת השפה ע"י החלקת האצבע על מקש הרווח, יכול להמשיך בדרך זו ולא מחויב לבצע שינוי כלשהו. 
 2. אלו שלא נוח להם עם המנגנון הקיים, אך רגילים להחלפת שפה ממכשירי ה-BlackBerry 10 שלהם, יש לנו בשורה עבורכם: מקש הגלובוס להחלפת שפה ההקלדה באופן מהיר חוזר.

באפשרותכם להפעיל/לחסום כל אחת משתי האפשרויות הנ"ל מתוך הגדרות המקלדת. על מנת לעשות זאת, יש להכנס להגדרות / שפה וקלט / הגדרות מקלדת BlackBerry / הגדרות מתקדמות – ושם ניתן להפעיל / לכבות כל אחת מההגדרות האלו. שימו לב כיצד זה מוצג בצילום המסך במכשיר שלי:

screenshot_20161004-174658

שימו לב כי ישנן שתי הגדרות:

 1. מקש שפה (Language Key): מציג או מבטל את תצוגת מקש הגלובוס להחלפת שפה. מקש זה מופיע במקום מקש הפסיק ",", ממש כפי שהיה נהוג מכשירי BlackBerry 10. מה שאומר שעל מנת להקליד פסיק, יש ללחוץ קודם על מקש ה-Shift המסומן "?123" וממוקם בפינה השמאלית התחתונה של המקלדת. ברירת המחדל של אפשרות זו הינה "כבוי".  כלומר על מנת להציג את מקש הגלובוס, יש להכנס להגדרות כפי שרשמנו קודם ולהפעיל אפשרות זו.
 2. שימוש במקש הרווח על מנת להחליף שפות: ברירת המחדל לאפשרות זו הינה "פעיל", כלומר על מנת לבטל את השימוש במקש הרווח לצורך החלפת שפה, יש להכנס להגדרות כפי שרשמנו קודם ולכבות אפשרות זו.

במידה ולא שיניתם אף הגדרה, הרי שברירת המחדל תישאר כפי שהיא כיום, החלפת שפת הקלדה תבוצע תוך החלקת האצבע על מקש הרווח, עם כיוון שפת ההקלדה.

 

הנה סרטון קצרצר להמחשת הפעולה:

 

כאמור, האפליקציה העדכנית (הגרסה תהיה 2.4.0.9434) נמצאת כעת בשלבי בטא ולהערכתנו בעוד מספר ימים תגיע כעדכון עבור כולם.

הנה מספר תמונות מסך:

photostudio_1475592606081

 

photostudio_1475589184170-2

 

שימו לב כי לחיצה ארוכה על מקש הנקודה "." אשר הייתה מציגה אייקונים גדולים על המקלדת על מנת לאפשר כניסה מהירה להגדרות או לשלב אימוג'י וכד' שונתה מעט וכעת היא מציגה סרגל אייקונים מעל המקלדת אשר משם לדעתי האישית יותר נוח לבחור בפעולה הרצויה, בעוד שהמקלדת עצמה נשארת על המסך ומאפשרת המשך הקלדה:

screenshot_20161004-172020

אז מה אתם אומרים? נכון שזה מדליק? ובמיוחד כשאנחנו אלו החתומים על השינוי הזה.

נשמח לשמוע תגובות!

 

 

Shlomi
About Shlomi 2333 Articles
שלומי גברא,יוצא תעשיית ההייטק, תמיד משתדל להישאר בחזית הטכנולוגית. מעיד על עצמי כמכור לטכנולוגיה בכלל ולגאדג'טים בפרט. נמנה על נושאי דגל הבלקברי בישראל יחד עם שותפיי היקרים בבלוגברי בעבר וכאן ב-BerryIL בהווה.יחד אנו נביא אליכם את החדשות הטריות מעולם הבלאקברי תוך שימת דגש על הנוגע לנו, בישראל. אנו כמובן, נביא את החדשות אליכם ללא משוא פנים או דעות קדומות. הישארו איתנו, יש הרבה סיבות מדוע :)
 • תודה על העדכון המדהים שמשלב את לחצן הגלובוס להחלפת שפה מהירה.
  ביי ביי בלאקברי. נגמר הסיפור שלך. סופית

 • מאיזה סיבה בי בי לבלקברי?

  • כי זהו די. היא לא רלוונטית יותר. הפריב כישלון מוחץ ואיי לא מדבר על מכירות אלא על מוצר בפני עצמו. מתחמם בצורה נוראית, באגים מעצבנים ואיכות בנייה מבישה. Dtek50 מכשיר זול במחיר זול. היעדר קורא טביעות אצבע בשני הדגמים הללו. שורה תחתונה. תם עידן בלאקברי.

  • כי זהו די. היא לא רלוונטית יותר. הפריב כישלון מוחץ ואיי לא מדבר על מכירות אלא על מוצר בפני עצמו. מתחמם בצורה נוראית, באגים מעצבנים ואיכות בנייה מבישה. Dtek50 מכשיר זול במחיר זול. היעדר קורא טביעות אצבע בשני הדגמים הללו. שורה תחתונה. תם עידן בלאקברי.

  • קורא טביעות אצבע הוא פרמטר ?

  • קורא טביעות אצבע הוא פרמטר ?

  • קורא טביעות אצבע הוא פרמטר ?

  • BerryIL קורא טביעות אצבע

  • אני לא חושב שסורק טביעות אצבע הוא פרמטר. כבר הוכח שמבחינת אבטחה הוא מלא בחורים. זה לא מה שיגרום לי להעדיף מכשיר אחד על אחר. אני מאוד מרומה מהפרייב. הוא אגב לא מתחמם כמו בהתחלה, אני מניח בשל עדכון תוכנה או משהו. הבנייה שלו מעולה ובכלל מכשיר מצויין לדעתי

  • Itamar Saida מכשיר בושה. השתמשתי בשניים שונים ושניהם מתחממים עד כדי שלא ניתן להחזיק ביד. בלאקברי עצמה הבינה והחליטה להפסיק לייצר מכשירים. אין מסר ברור יותר.

 • פשוט אין תמיכה מעולה כמו של הבלאק ברי . והאמת כל הכבוד לכם צוותberryil היה שווה להצטרף לחוויה של רכישת הבלאק ברי רק בגלל הקהילה המעולה והעדכונים הקשורים לחברה . לא חושב שיש עוד קהילה תומכת כזאת.

 • אגב שימו לב שבעדכון האחרון של password keeper נוספה התמיכה בסורק טביעות אצבע

 • איזה עלובים .. אני שיחררתי את הגירסה הזאת אליכם כשיצא כבר המיקלדת כי זה היה שינוי מינורי ב XML שיטען את הכפתור וזהו … להם זה לקח שנה וחצי ולהם יש את הקוד ..

 • dragon

  כל העויינות הזאת בגלל קורא אצבעות או אייקון גלובוס? זה נקרא להט טכנולוגי, שלא נדע

  • צודק. אמנם כל אחד חופשי לאהוב מכשיר או פלטפורמה מסוימים או להפך. אבל אני אכן מציע לשמור על פרופורציות. אני רק מתאר לעצמי מה היה קורה לו מכשירי בלקברי היו מתפוצצים או מתעקמים… מה אז היה היחס? אז באמת נא לשמור על פרופורציות. 😂

  • זה נקרא פיצ׳רים בסיסיים.

  • לגבי החלפת שפה במקלדת, אני ממש לא חולק עליך, זה פיצ'ר בסיסי. אבל לגבי חיישן טביעת אצבע קצת הגזמת. הם תמיד אמרו שהם בוחנים שילוב חיישן כזה תוך יישום מנגנון אבטחה חזק (להזכירך, באייפון כבר הצליחו לפרוץ את זה תוך מספר דקות, כמו גם במכשירי אנדרואיד אחרים) כפי שרק בלקברי יודעת לעשות.
   זה שמוכרים מכשיר עם חיישן טביעת אצבע כגימיק טוב ויפה, אבל לא לחברה שהאבטחה היא המוניטין שלה.
   סבירות גבוהה מאוד שאנחנו נראה חיישן טביעת אצבע (על פי שמועות) במכשירים הבאים שלהם. מה שאומר שהם ככל הנראה הצליחו להשיג רמת אבטחה גבוהה מאוד כנגד פריצה/מעקף של זה.