כמה מילים על תוצאות הרבעון של בלקברי Q2

ממש לפני שעה קלה פרסמה בלקברי את תוצאות הרבעון השני של 2017 פיסקלי. בלקברי הכתה את התחזיות עם תוצאה טובה יותר מהצפי של Wall Street. בעוד הצפי היה להפסד שנע בין $0.5-  ועד $0.15- בלקברי דיווחה על $0.00 לאחר איזון, כך בנושא הזה בלקברי בהחלט עמדה ביעד.

מבחינת מספרים, ההכנסה הרבעונית ירדה ל $352 מליון, ירידה משמעותית מ $400 ברבעון הוקדם. בנוסף הכנסה של $156 מליון מתוכנה, מה שאומר שנכון לעכשיו אחרי 2 רבעונים בלקברי עומדת על $322 מליון מתוכנה, הדרך הבטוחה להגעה של מעל $600 מליון ועמידה בעלייה של 30% ביחס לשנה חולפת.

בעניין החדשותי, והמעניין יותר. בלקברי הכריזה על הסכמים בנושא BBM ואסטרטגייה חדשה בנושא המכשירים.

בלקברי חתמה על הסכם זיכיון ע"מ לחזק את BBM ברחבי העולם, בזכות הסכם עם EMTEK, החברה האנדונזית נחשבת לענקית במדינתה והיא תהיה אחראית על פיתוח וקידום BBM.

בנוגע לעולם המכשירים, בלקברי סוגרת את כל עניין הפיתוח הפנימי של מכשירים, ותעביר הכל למפעלים שאיתם יחתמו הסכמים, בדומה להסכם עם TCL. בנוסף הסכם עם חברת תקשורת מאינדונזיה לגבי פיתוח,מיתוג ואספקה ברחבי העולם של מכשירי בלקברי.

בנוסף בלקברי החלה במכירה של מכשיר ה RADAR, כך שעוד מוצר נכנס לקטלוג של החברה.

כ 3000 לקוחות חדשים של BES12 ו Good Dynamics כמעט באופן עקבי בלקברי מגדילה את כמות הלקוחות שלה. כאשר 81% מההכנסות היו מלקוחות שנשארים. נתונים גבוהים מאד.

בסופו של יום בלקברי מציגה רבעון טוב, ולמעט הירידה בהכנסות, בלקברי מראה כיוון מאד חיובי.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2424 Articles

רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900.
עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה
שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה.
הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב
ביותר מעולם הבלקברי.