השרתים של Opera Cloud נפרצו, מידע של משתמשים נגנב

במשך זמן רב הדפדפן של Opera נחשב לבטוח לשימוש וכזה ששומר על פרטיות המשתמשים. אם אתם משתמשים בשירות הסנכרון ענן של Opera, כדאי שתחשבו שוב.

במהלך השבוע החולף אישור ב Opera כי השרתים שלהם נפרצו וכי מידע רגיש של משתמשי הדפדפן שלהם ושומר הססמאות כנראה הגיע ליידי הפורצים. ע"פ Opera הם הצליחו לחסום את הפריצה די מהר, אך עדיין מידע רב כנראה כבר נגנב.

המידע שנגנב כולל, סיסמאות של משתמשים לאתרים בהם יש להם סיסמא, שמות משתמשים,ופרטי חשבונות. Opera ביצעה מהלך בו שלחה מייל למשתמשי שירות הסנכרון שלה והודיעו להם על הפריצה לשרתים שלהם.

Opera הודיעה כי 0.5% מכלל משתמשי הדפדפן משתמשים בשירות ה Cloud Sync שלהם מתוך בסיס משתמשים של 1.7 מליון. בנוסף כתבו ב Opera למשתמשים שמשתמשים ב Sync, שמומלץ להפסיק לעת עתה להשתמש בשירות זה.

בדפדפני סלולר מומלץ מאד לא לשמור סיסמאות באתר (אלא אם אתם משתמשים בדפדפן של בלקברי 10), ומומלץ להשתמש באפליקציית שמירת סיסמאות איכותית כמו BlackBerry Password Keeper.

 

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.