10.3.3 – מה זה אומר אישור NIAP ?

לפני כשנה בלקברי הכריזה על 10.3.3 והודיעה כי הוא יגיע במהלך 2016 (מרץ שעבר למאי שעבר ליולי) והוא יכיל בתוכו שינוי אחד משמעותי, אישור NIAP. עד כה הסיבה הרשמית לכך שהעדכון לא יצא לאור, הוא כי האישור עדיין לא ניתן לבלקברי ולפיכך העדכון לא יכול להיות מושק למכשירים.

מרבית משתמשי בלקברי 10 אינם באמת יודעים מהו אותו אישור NIAP ולמה הוא כל כך חשוב לבלקברי בעבור השוק הארגוני שבה בלקברי 10 עדיין נמצאת. 

NIAP היא תנועה של הממשל האמריקאי שמטרתה לשפר את רמת האבטחה והבדיקות של הטכנולוגיה בארה"ב.

NIAP היא התנועה שאחראית על אישורים אלו בארה"ב כאשר תנועות כאלה שאחראיות על כך קיימות במדינות נוספות. לדוגמא בקנדה מדובר ב EWA שגם היא כרגע מבצעת בדיקות בגרסה 10.3.3 של בלקברי.

Screen-Shot-2016-08-21-at-17.16.42

אלו התכונות שלפיהן ניתנות האישור,

  • to ensure that evaluations of IT products are performed to high and consistent standards.
  • to improve the availability of security-enhanced products.
  • to prevent duplicate evaluations from being performed.
  • to improve the efficiency and cost-effectiveness of evaluations and the certification process.

כמו כל אישור שבלקברי מקבלת, המטרה היא להציב סטנדרד איכות וסמל סטאטוס לרמת האבטחה עבור ארגונים שדורשים רמת אבטחה גבוהה במיוחד.

אז נכון, אנחנו לא יודעים עדיין מתי בדיוק 10.3.3 תצא לשוק, אך מדובר באישור שיעזור לבלקברי 10 להישאר ואף להרחיב את עצמה בעוד ארגונים (בעיקר ממשלתיים).

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2309 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.