האקרים חשפו פרטים של 15 מליון משתמשי Telegram באירן

פרסומים ברחבי העולם מדווחים כי 15 מליון משתמשי טלגרם, אפליקציית המסרים, נחשפו ע"י האקרים. ע"פ הדיווח האקרים העמידו בסיכון עיתונאים והתכתבויות שעלולות לסבך הרבה מאד אנשים במדינה האיסלמית. טלגרם עצמה שנחשבת בטוחה ומאובטחת נמצאת בשימוש נרחב ע"י משתמשים במדינות איסלמיות כולל המדינה האיסלמית אשר מצאה באפליקציית המסרים מקום להסתיר התכתבויות.

השיטה לפרוץ לחשבונות של משתמשי טלגרם ע"פ חברת המחקר שבדקה את הפריצה, היא פשוט להפליא. כל אקטוב חשבון טלגרם חדש מבצע ע"י שליחת SMS, זאת הנקודה בה האקרים מיירטים את ההודעה ואז הם יכולים לצפות בהודעות חדשות או בהיסטוירה של אותו חשבון ללא כל בעיה.

ע"פ אנשי חברת המחקר,

“We have over a dozen cases in which Telegram accounts have been compromised, through ways that sound like basically coordination with the cellphone company,”

טלגרם נסמכת על כ 100 מליון משתמשים,רובם מאסיה,מזרח התיכון ודרום אמריקה.

גם האפליקציה הזאת שמדברת על אבטחה, אינה בטוחה כפי שחשבנו. BBM של בלקברי הוא עדיין הפתרון הטוב ביותר לאפליקציית מסרים מתקדמת ומאובטחת ששומרת על פרטיות המשתמשים.

מקור.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.