האם הבלקברי DTEK50 הוא הסמארטפון החשוב ביותר של בלקברי מאז ה Z10 ?

בשבוע שעבר הוכרז מכשיר ה DTEK50, מכשיר האנדרואיד השני של בלקברי, כזה שייתכן והיה צריך להיות הראשון. המכשיר שהושק לא באירוע נוצץ אלא בשידור רשת מושקע ומחושב מאד, עשה רעש חיובי מאד בעולם המובייל ובעיקר בקרב ארגונים, השוק אליו מיועד המכשיר החדש.

על החומרה ומראה של ה DTEK50 כתבנו ודיברנו הרבה, וכנראה שעוד נדבר אם וכאשר יושק גם בישראל. אך לא דיברנו על החשיבות של המכשיר (לפחות לדעתי) להמשך פעילות המכשירים של בלקברי. נכון, אנחנו יודעים על לפחות עוד 2 מכשירים מופעלים ע"י אנדרואיד שעתידים להגיע בשנה הקרובה, כאשר אחד מהם ע"פ השמועות יהיה עוד ב 2016. אך ה DTEK50 בעיקר בזכות המחיר שלו והמחשבה שבו הופכים אותו למכשיר קריטי מאד עבור בלקברי.

עכשיו נלך לרגע 3 וחצי שנים אחרונה אל השקת בלקברי 10 או יותר נכון הבלקברי Z10. הבאז מסביב והרעש סביב המכשיר מזכירים מאד את מה שקורה היום. נכון, את ה Z10 השיקו במחיר גבוהה (בדומה ל Priv) אך כמכשיר הבלקברי 10 הראשון, היה קריטי מאד שהוא יצליח למען מכשירי העתיד של בלקברי 10.

ה Z10 שבהתחלה הראה סימנים חיוביים מאד כאשר בחודש הראשון שלו מכר כמליון מכשירים (מה מאז לא קרה באף השקת מכשיר חדש) נחל כישלון מסוים בסופו של דבר והביא לכך שהיה קשה להצליח גם עם המכשירים שבאו אחריו. כאן תמיד תהיה הטענה לחוסר שיווק, אך אם זכור לכולם, דווקא ב Z10 בלקברי השקיעה בפרסומת סופרבול ועוד מספר פרסומות (אם תחפשו טוב, תמצאו את הפרסומים אצלנו).

ב DTEK50 נמצא כרגע באותו סטאטוס של ה Z10 רגע לפני ההשקה. הצלחה של DTEK50 להגיע לכמה שיותר ידיים במחיר שווה לכל נפש ($350) תביא את בלקברי אם לא לקדמת הבא, אז חזרה לתודעה ותוציא אותה מהסטאטוס של חברה ארכאית.

בלקברי כיום היא חברת תוכנה לכל דבר. השקת ה Hub עבור כל מכשירי אנדרואיד עם גרסה 6 בעלות חודשית לאחר 30 יום ניסיון הוא מהלך נוסף בכיוון (וגם על זה ניתן לכתוב טור דעה ארוך) כדי להביא את בלקברי לכל יד. הצלחת DTEK50 קריטית מאד, כישלון שלו עלול לחרוץ גם כישלון של המכשירים הבאים במיוחד לאחר שהבלקברי Priv לא נמכר בכמויות הנכונות ובפני רבים גם הוא לא בדיוק מה שציפו מבלקברי.

מה דעתכם על DTEK50 ? מתכננים לקנות אותו? שתפו אותנו בפורום.

Roy Shpitalnik
About Roy Shpitalnik 2539 Articles
רועי שפיטלניק, חי חיי בלקברי מאז 2009 אז נחשפתי לראשונה ל8900. עם היסטוריה בעולם הסלולר הישראלי, הדרכות וידע מורחב בנושא הבלקברי, החלטתי שיש קהילה שלמה שחייבת להיות מעודכנת בפרטים הנכונים ולא בנתונים שמנסים לדחוף לה. הקמתי בלוג בלקברי קטן, ולבסוף התמזגתי לתוך הבלוג הזה כדי להביא לכם את הטוב ביותר מעולם הבלקברי.

2 Comments

  1. אם נשים בצד את זה שאני חושב שבלקברי צריכה להישאר רק עם מערכת הפעלה BB10, ידעתי שבמחיר הגבוה שהפריב נמכר הוא לא ינחל הצלחה גדולה, כי למה שאנשים ייקנו מכשיר בלקברי יקר כאשר יש להם אופציות אחרות במחיר יותר נורמלי. חוץ מזה, מדובר ביצור כלאיים

התגובות סגורות.