החלפת שפת הקלדה באופן מהיר ב-BlackBerry PRIV

אתמול השיקה BlackBerry עדכון לכלל האפליקציות המובנות שלה ב-BlackBerry PRIV. בכלל זה הגיע העדכון המיוחל המביא עימו את החלפת שפת ההקלדה באופן מהיר בשימוש במקלדת החומרה וגם במקלדת הוירטואלית.

כיצד מחליפים שפת הקלדה?:

מקלדת פיזית: כםי שנהוג היה במקלדות פיזיות במכשירי BlackBerry מזה שנים – לחיצה על המקשים alt+Enter יחד. כמה קל.

מקלדת ויטואלית: כאן זה הופך למעט מורכב יותר. נכון, התווספה אפשרות לשנות שפה ע"י החלקה על מקש הרווח. יחד עם זאת, מקש הרווח, כמו כל שאר המקשים במקלדת משמש גם למחיקת מילה ע"י החלקה כנגד כיוון שפת ההקלדה. כלומר, בהקלדה בעברית, החלקה משמאל לימין תגרום למחיקת מילה, ולהפך בהקלדה באנגלית.

על כן, שינוי השפה יבוצע בהחלקה עם כיוון ההקלדה. כלומר, אם הינכם מקלידים בעברית, שינוי לאנגלית לדוגמה יבוצע בהחלקת האצבע על מקש הרווח לכיוון שמאל. והפוך באנגלית, כלומר החלפת השפה תבוצע בהחלקת האצבע על מקש הרווח לכיוון ימין. יש לזכור שאם תטעו, תגרמו למחיקת מילה שלמה.

חשוב לזכור כי יש להתחיל את פעולת ההחלקה מקצה מקש הרווח ולהחליק את האצבע לכל אורך המקש. כמוכן, לחיצה חזקה מידי תקפיץ לכם תפריט בחירת שפה (בדומה למה שהיה עד היום).

נכון, זה עדיין מעט מורכב ולא אופטימלי, ודורש אימון והתסגלות. אך במקביל זה משמעותית טוב יותר לעומת קודם. במענה לשאלה שהפנינו לחברה נאמר לנו שיפעלו לפתרון נוח יותר עבורינו, תקוותינו שבקרוב.

הנה סרטון קצר שהכנו עבורכם המדגים את החלפת השפה:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shlomi
About Shlomi 2333 Articles
שלומי גברא,יוצא תעשיית ההייטק, תמיד משתדל להישאר בחזית הטכנולוגית. מעיד על עצמי כמכור לטכנולוגיה בכלל ולגאדג'טים בפרט. נמנה על נושאי דגל הבלקברי בישראל יחד עם שותפיי היקרים בבלוגברי בעבר וכאן ב-BerryIL בהווה.יחד אנו נביא אליכם את החדשות הטריות מעולם הבלאקברי תוך שימת דגש על הנוגע לנו, בישראל. אנו כמובן, נביא את החדשות אליכם ללא משוא פנים או דעות קדומות. הישארו איתנו, יש הרבה סיבות מדוע :)